Damian Lewis sa pridá k Nicole Kidman vo filme o Gertrude Bell

6.1.2014|Iveta Kollárová|
Damian Lewis sa pridá k Nicole Kidman vo filme o Gertrude Bell

Damian Lewis, známy zo seriálu Homeland, si zahrá spolu s Nicole Kidman vo filme Queen of the Desert. Životopis o Gertrude Bell, anglickej spisovateľke, cestovateľke, archeologistke a špiónke, ktorá v prvej polovici 20. storočia precestovala Blízky východ a stala sa vplyvnou britskou diplomatkou, bude režírovať Werner Herzog (Jaskyňa zabudnutých snov, či Grizzly Man).

Lewis sa predstaví v úlohe poručíka Charlesa Doughty-Wylieho, britského armádneho dôstojníka, ktorý mal pred a počas prvej svetovej vojny ľúbostný románik s Gertrude Bell. Od roku 1913 si posielali zamilované listy. Trvalo to až do roku 1915, kedy bol Doughty-Wylie zabitý počas bitky o Gallipoli.

Okrem Damiana Lewisa a Nicole Kidman, ktorá v úlohe Gertrude Bell nahradila Naomi Watts, si vo filme zahrá aj Robert Pattinson, či James Franco. Film, ktorý by mal mať premiéru v roku 2015, sa natáča v Maroku a Jordánsku.

Zdroj:  MovieMania.sk Foto © Showtime

Súvisiace články

Total Recall (1990)

Total Recall (1990)

Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) túži ísť na Mars, ale je od toho neustále odhováraný svojou krásnou ženou Lori (Sharon Stone). Vďaka...
Na doraz

Na doraz

Čo by ste urobili, keby vám uniesli vlastné dieťa? Respektíve, čo by ste urobili, ak by ste vedeli, že ešte môžete zasiahnuť a zmariť...