Amy Adams ako Janis Joplin

24.11.2014|Ivet Kollárová|
Amy Adams ako Janis Joplin

Film o speváčke, ktorá sa preslávila v 60. rokoch a zomrela v mladom veku 27 rokov, by sa mal po rokoch odkladania konečne dočkať natočenia. Réžie by sa mal ujať Jean-Marc Vallee, režisér filmov ako Klub poslednej nádeje, či Divočina (Wild). Samotnú Janis Joplin, královnú rock ´n´ rollu, by sa mala zahrať herečka Amy Adams  (Špinavý trik).

Scenáristi už spomínaného filmu Klub poslednej nádeje, Craig BortenMelisa Wallack, boli oslovení, aby zapracovali na scenári pre životopisnú snímku o Janis Joplin a prepísali už napísaných pár riadkov. Producentmi filmu sa stali Ron TerryNathan Ross.

Uvidíme, či sa nakoniec životopisná snímka o Janis Joplin skutočne dočká natočenia a s práve ohláseným režisérom Vallee a Amy Adams v hlavnej úlohe. V minulosti už od snímky odstúpilo niekoľko režisérov, v roku 2012 Lee Daniels, pred tým Fernandno Meirelles, či Catherine Hardwicke. Dokonca sa hovorilo, že by si speváčku mohla zahrať herečka Renée Zellweger.

Nový plán hovorí, že režisér Jean-Marc Vallee by mohol začať s natáčaním v druhej polovici roku 2015.

Medzitým Vallee dokončil natáčanie filmu Demolition, drámu s Jakom Gyllenhaalom a Naomi Watts v hlavných úlohách. Najbližšie mu príde do kín jeho nový film Divočina (Wild)Reese Witherspoon v hlavnej úlohe. Americkú premiéru má film 5. decembra. My si na snímku budeme musieť počkať do marca budúceho roka.

Zdroj:  hollywoodreporter Foto © Depositphotos

Súvisiace články

Zomrel herec Roger Moore

Zomrel herec Roger Moore

Dnes vo veku 89 rokov zomrel britský herec Roger Moore, ktorý sa preslávil hlavne postavou Jamesa Bonda. Túto ikonickú postavu stvárnil ako...