Juliette Binoche si zahrá držiteľku Nobelovej ceny za literatúru Pearl S. Buck

11.5.2015|Ivet Kollárová|
Juliette Binoche si zahrá držiteľku Nobelovej ceny za literatúru Pearl S. Buck

Francúzska herečka Juliette Binoche si zahrá v životopisnom filme Pearl o živote a práci držiteľky Nobelovej ceny za literatúru, Pearl S. Buck. Spoločne s ňou si vo filme zahrajú aj čínsky herec Leehom Wang a herečka Jing Tian.

Režisérkou filmu bude Roxanne Messina Captor, kameramanom filmu by sa mal stať Vilmos Zsigmond. Film sa začne natáčať na budúci rok v provincii Če-ťiang, Šanghaji a Prahe.

Film vzniká v spolupráci spoločnosti China Film Group, ktorá projekt financuje. Pearl S. Buck je držiteľkou Pulitzerovej ceny, ktorú získala v roku 1931 za dielo The Good Earth, ktorá rozpráva o problémoch čínskych farmárov. V roku 1938 získala Nobelovu cenu za literatúru za jej umelecké diela, v ktorých opisovala najmä ťažký roľnícky život v Číne.

Pearl S. Buck strávila skoro celý svoj život v Číne, najskôr tam pôsobila ako misionárka, neskôr ako spisovateľka. Príbeh filmu sa odohráva na pozadí masakru v roku 1937 vo vtedajšom hlavnom meste Číny, Nankingu. Táto udalosť rozpútala konflikt medzi komunistami a nacionalistami, ktorý je známy ako “Desať rokov občianskej vojny“. Rodina Pearl S. Buck ušla z vojnou zmietaného mesta do Šanghaja, kde začala nový život.

Zdroj:  variety.com Foto © Jaguarps | Dreamstime.com

Súvisiace články

Total Recall (1990)

Total Recall (1990)

Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) túži ísť na Mars, ale je od toho neustále odhováraný svojou krásnou ženou Lori (Sharon Stone). Vďaka...
Na doraz

Na doraz

Čo by ste urobili, keby vám uniesli vlastné dieťa? Respektíve, čo by ste urobili, ak by ste vedeli, že ešte môžete zasiahnuť a zmariť...