V rokovaní je účasť Toma Hanksa v novom filme od Clinta Eastwooda

19.6.2015|Marko Aust|
V rokovaní je účasť Toma Hanksa v novom filme od Clinta Eastwooda

Len nedávno bola uvdená v slovenských kinách biografická dráma Americký odstreľovač od Clinta Eastwooda, ktorý nespí na vavrínoch a už chystá ďalší biografický film o statočnom pilotovi Chesley Sullenbergerovi.

Kapitán Chesley "Sully" Sullenberger sa v roku 2009 stal národným hrdinom, keď lietadlo US Airways tesne po štarte z newyorského letiska La Guardia narazilo do kŕdla lietajúcich husí a s plameňmi, ktoré šlahali z motorov, úspešne vykonal neuveriteľný technicky ťažko prevediteľný manéver - pristánie na rieke Hudson priamo upostred New Yorku. Zachránil všetkých 155 ľudí na palube.

Ako uviedol server Deadline, filmové štúdio Warner Bros spolu s Clintom Eastwoodom rokujú s Tomom Hanksom o obsadení hlavnej úlohy hrdinského kapitána lietadla.

Clint Eastwood nakrúti film podľa scenára od Todda Komarnickeho, ktorý vychádza z autobiografickej knihy Highest Duty: My Search For What Really Matters.

Zdroj:  deadline.com Foto © Depositphotos

Súvisiace články

Tom Hanks opäť vo vojne

Tom Hanks opäť vo vojne

Tom Hanks už nie je takou hviezdou ako kedysi (stačí sa na veľmi vlažné prijatie jeho posledného filmu Moja krásna učiteľka), to však...