Zomrel herec Omar Sharif

10.7.2015|Marko Aust|
Zomrel herec Omar Sharif

Dnes ráno vo veku 83 rokov zomrel v Káhire egyptský herec Omar Sharif. Príčinou úmrtia bol infarkt ako informovala stanica SkyNews. Herec v poslednom čase trpel Alzheimerovou chorobou.

Omar Sharif s pôvodným menom Michael Schalub, pochádzal zo sýrsko-libanonskej rodiny; jeho otec bol obchodníkom s drevom. Od svojich 4 rokov vyrastal v Káhire, kde sa už behom štúdia na anglickej Victoria College venoval divadlu. Ďalšie vzdelanie získal vo Francúzsku a tri roky potom pracoval v otcovom drevárskom podniku, než sa rozhodol pre hereckú dráhu.

Ako dvadsaťjedenročný debutoval pred filmovou kamerou v roku 1953 a vďaka svojmu príťažlivému vzhľadu, temperamentu a šarmu sa skoro stal obľúbeným predstaviteľom milovníkov v dobrodružných a melodramatických filmoch v arabských krajinách. Preslávil sa začiatkom 60-tych rokov v úlohe šejka Ali Ibn El-Khariša v životopisnom veľkofilme Lawrence z Arábie alebo neskôr vo filme Doktor Živago.

Všetko o živote Omara Sharifa si môžete prečítať v našom článku Šarmantný orientálec Omar Sharif.

Zdroj:  MovieMania.sk Foto © Depositphotos

Súvisiace články

Zomrel herec Roger Moore

Zomrel herec Roger Moore

Dnes vo veku 89 rokov zomrel britský herec Roger Moore, ktorý sa preslávil hlavne postavou Jamesa Bonda. Túto ikonickú postavu stvárnil ako...