Najočakávanejšie filmy roka 2017 - 2 časť

31.12.2016|Marko Aust|

V druhej časti sa pozrieme na najočakávanejšie filmy, ktoré nás čakajú cez letné obdobie v roku 2017 a máme sa na čo tešiť.

V máji by sme sa mali dočkať pokračovania Strážcovia Galaxie 2, zažijeme ďalšie vesmírne dobrodružstvá odvážneho dobrodruha Petra Quilla v podaní Chrisa Pratta a jeho spoločníkov.

Máte radi britskú mýtológiu? Ak áno, tak určite si nenechajte ujsť najnovšie spracovanie historického filmu o legendárnom anglickom panovníkovi Kráľ Artuš: Legenda o meči od britského režiséra Guya Ritchieho. V úlohe kráľa Artuša sa predstaví Charlie Hunnam, jeho protivníka zlého warlorda Vortigerna zahrá Jude Law.

Aj milovníci žánru sci-fi si prídu na svoje, je ohlásený nový film od Ridleyho Scotta s názvom Votrelec: Covenant. Posádka kolonizátorskej lode má namierené do vzdialenej planéty ďalekej galaxie, kde zisťuje, že ich čaká temný a nebezpečný svet a pokúsia sa o útek.

Na veľké plátna sa už po piaty krát herec Johnny Depp vráti ako pirát Jack Sparrow vo filme Piráti Karibiku: Mŕtvi muži nehovoria príbehy. Kapitán Jack Sparrow sa vyhľadá nájsť artefakt trojzubec legendárneho Poseidóna, ktorý majiteľovi dáva zázračnú moc a kontrolu nad moriami a oceánmi.

V letných horúčavach sa môžeme v kinách schladiť na ďalšej adaptácii komiksovej marvelovky s názvom Wonder Woman. Amazonská princezná opustí svoj domovský ostrov, aby išla objavovať svet a pritom sa stáva jedným z najväčších hrdinov sveta.

Múmia sa vracia na veľké filmové plátna. Staroveká princezná Ahmanet sa prebúdza zo svojej krypty pod púšťou a prináša so sebou hnev a hrôzu nahromadenú počas niekoľko tisícročí. V hlavnej úlohe Nicka Mortona sa predstaví Tom Cruise a princeznú Ahmanet zahrá Sofia Boutella.

Pokračovanie sa nevyhlo ani u filmovej série Transformers, v júni sa dočkáme piateho dielu Transformers: Posledny rytier, spoluprácu si opäť zopakujú režisér Michael Bay a herec Mark Wahlberg v hlavnej úlohe.

Na začiatku letných prázdnin príde do kín marvelovský superhrdina vo filme Spider-Man: Návrat domov. V dvojúlohe Petra Parkera a Spider-Mana sa predstaví talentovaný Tom Holland, snažiaci sa zosúladiť bežný stredoškolský život s povinnosťami superhrdinu.

Ďalej sa dočkáme ďalšej knižnej adaptácie Temná veža z pera majstra hororov Stephena Kinga. V rovnomennom fantasy filme sa predstavia Idris Elba a Matthew McConaughey.

Fotogaléria Temná veža (2017)Zobraziť fotogalériu »

Fanúšikova, ktorí holdujú hororom, si prídu na svoje vo filme Annabelle 2. Film nás zavedie o niekoľko rokov neskôr po tragických udalostiach z prvej časti. Bábikár so ženou privítajú u seba mníšku s niekoľkými dievčatami z uzavretého sirotinca.

Ako je vidieť, v lete sa rozhodne nudiť nebudeme, v následujúcej záverečnej tretej časti si pozrieme aké najočakávanejšie filmy nás čakajú v závere roka 2017.

  Foto © Depositphotos

Ostatné časti

Súvisiace články

Zomrel herec Roger Moore

Zomrel herec Roger Moore

Dnes vo veku 89 rokov zomrel britský herec Roger Moore, ktorý sa preslávil hlavne postavou Jamesa Bonda. Túto ikonickú postavu stvárnil ako...