Ryan Gosling si v životopise režírovanom Damienom Chazellom zahrá astronauta Neila Armstronga

2.1.2017|Ivet Kollárová|
Ryan Gosling si v životopise režírovanom Damienom Chazellom zahrá astronauta Neila Armstronga

Dvojica, ktorá momentálne žne úspechy s muzikálom La La Land, opäť spojí svoje sily. Pod hlavičkou štúdii Universal Pictures sa režisér Damien Chazelle chystá natočiť životopisný film s názvom First Man o astronautovi Neilovi Armstrongovi, ktorý sa ako prvý človek prechádzal po mesiaci.

Ryan Gosling, jedna z hlavných hviezd spomínaného muzikálu La La Land, si zahrá hlavnú úlohu Neila Armstronga. Jeho obsadenie, napriek záujmu o úlohu už od roku 2015, štúdia potvrdili len nedávno v decembri. O scenár k filmu First Man, ktorý vychádza z knihy spisovateľa Jamesa Hansena, First Man: A Life of Neil A. Armstrong, sa postará Josh Singer (spoluscenárista filmu Spotlight).

Niel Armstrong pôsobil v armáde počas vojny v Kórei ako bombový pilot, neskôr v 50. a 60. rokoch ako testovací pilot. Dej filmu sa zameria na misiu vesmírneho programu Národného úradu pre letectvo a vesmír, tzv. NASA, ktorej cieľom je vyslať prvého človeka na mesiac. Príbeh sa odohráva v rokoch 1961 a 1969 a má poukázať na dopady, ktoré táto jedna z najnebezpečnejších misii v histórii ľudstva mala, nie len na Armstronga, ale na celý národ.

Začiatok natáčania filmu First Man je naplánované na rok 2017.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Sbukley | Dreamstime.com

Súvisiace články

Zomrel herec Roger Moore

Zomrel herec Roger Moore

Dnes vo veku 89 rokov zomrel britský herec Roger Moore, ktorý sa preslávil hlavne postavou Jamesa Bonda. Túto ikonickú postavu stvárnil ako...