Kompletné výsledky udelenia cien 64. ročníka Zlatých Glóbusov
BABEL - víťaz
BOBBY
THE DEPARTED
LITTLE CHILDREN
THE QUEEN
2. Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe (Film - Dráma)
PENELOPE CRUZ — VOLVER
JUDI DENCH — NOTES ON A SCANDAL
MAGGIE GYLLENHAAL — SHERRYBABY
HELEN MIRREN — THE QUEEN - víťaz
KATE WINSLET — LITTLE CHILDREN
3. Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Film - Dráma)
LEONARDO DICAPRIO — BLOOD DIAMOND
LEONARDO DICAPRIO — THE DEPARTED
PETER O´TOOLE — VENUS
WILL SMITH — THE PURSUIT OF HAPPYNESS
FOREST WHITAKER — THE LAST KING OF SCOTLAND - víťaz
4. Najlepší film - Komédia alebo Muzikál
BORAT: CULTURAL LEARNINGS OF AMERICA FOR MAKE BENEFIT GLORIOUS NATION OF KAZAKHSTAN
THE DEVIL WEARS PRADA
DREAMGIRLS - víťaz
LITTLE MISS SUNSHINE
THANK YOU FOR SMOKING
5. Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe (Filme - Komédia alebo Muzikál)
ANNETTE BENING — RUNNING WITH SCISSORS
TONI COLLETTE — LITTLE MISS SUNSHINE
BEYONCE KNOWLES — DREAMGIRLS
MERYL STREEP — THE DEVIL WEARS PRADA - víťaz
RENEE ZELLWEGER — MISS POTTER
6. Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Filme - Komédia alebo Muzikál)
SACHA BARON COHEN — BORAT: CULTURAL LEARNINGS OF AMERICA FOR MAKE BENEFIT GLORIOUS NATION OF KAZAKHSTAN - víťaz
JOHNNY DEPP — PIRATES OF THE CARIBBEAN: DEAD MAN´S CHEST
AARON ECKHART — THANK YOU FOR SMOKING
CHIWETEL EJIOFOR — KINKY BOOTS
WILL FERRELL — STRANGER THAN FICTION
7. Najlepší animovaný film
CARS - víťaz
HAPPY FEET
MONSTER HOUSE
8. Najlepší cudzojazyčný film
APOCALYPTO (USA)
LETTERS FROM IWO JIMA (USA/JAPAN) - víťaz
THE LIVES OF OTHERS (GERMANY)
PAN´S LABYRINTH (MEXICO)
VOLVER (SPAIN)
9. Najlepší ženský herecký výkon vo vedlajšej úlohe
ADRIANA BARRAZA — BABEL
CATE BLANCHETT — NOTES ON A SCANDAL
EMILY BLUNT — THE DEVIL WEARS PRADA
JENNIFER HUDSON — DREAMGIRLS - víťaz
RINKO KIKUCHI — BABEL
10. Najlepší mužský herecký výkon vo vedlajšej úlohe
BEN AFFLECK — HOLLYWOODLAND
EDDIE MURPHY — DREAMGIRLS - víťaz
JACK NICHOLSON — THE DEPARTED
BRAD PITT — BABEL
MARK WAHLBERG — THE DEPARTED
11. Najlepší režisér
CLINT EASTWOOD — FLAGS OF OUR FATHERS
CLINT EASTWOOD — LETTERS FROM IWO JIMA
STEPHEN FREARS — THE QUEEN
ALEJANDRO GONZALEZ INARRITU — BABEL
MARTIN SCORSESE — THE DEPARTED - víťaz
12. Najlepší scenár
GUILLERMO ARRIAGA — BABEL
TODD FIELD & TOM PERROTTA — LITTLE CHILDREN
PATRICK MARBER — NOTES ON A SCANDAL
WILLIAM MONAHAN — THE DEPARTED
PETER MORGAN — THE QUEEN - víťaz
13. Najlepšia hudba
ALEXANDRE DESPLAT — THE PAINTED VEIL - víťaz
CLINT MANSELL — THE FOUNTAIN
GUSTAVO SANTAOLALLA — BABEL
CARLO SILIOTTO — NOMAD
HANS ZIMMER — THE DA VINCI CODE
14. Najlepšia pieseň
Seal: "A FATHER´S WAY" - THE PURSUIT OF HAPPYNESS
Henry Krieger, Anne Preven, Scott Cutler and Beyonce Knowles: "LISTEN" - DREAMGIRLS
Bryan Adams, Eliot Kennedy and Andrea Remanda: "NEVER GONNA BREAK MY FAITH" - BOBBY
Prince Rogers Nelson :"THE SONG OF THE HEART" - HAPPY FEET - víťaz
Sheryl Crow: "TRY NOT TO REMEMBER" - HOME OF THE BRAVE
15. Najlepší televízny seriál (Dráma)
24 (FOX)
BIG LOVE (HBO)
GREY´S ANATOMY (ABC) - víťaz
HEROES (NBC)
LOST (ABC)
16. Najlepší ženský herecký výkon v televíznom seriáli (Dráma)
PATRICIA ARQUETTE — MEDIUM
EDIE FALCO — THE SOPRANOS
EVANGELINE LILLY — LOST
ELLEN POMPEO — GREY´S ANATOMY
KYRA SEDGWICK — THE CLOSER - víťaz
17. Najlepší mužský herecký výkon v televíznom seriáli (Dráma)
PATRICK DEMPSEY — GREY´S ANATOMY
MICHAEL C. HALL — DEXTER
HUGH LAURIE — HOUSE - víťaz
BILL PAXTON — BIG LOVE
KIEFER SUTHERLAND — 24
18. Najlepší televízny seriál (Komédia alebo muzikál)
DESPERATE HOUSEWIVES (ABC)
ENTOURAGE (HBO)
THE OFFICE (NBC)
UGLY BETTY (ABC) - víťaz
WEEDS (SHOWTIME)
19. Najlepší ženský herecký výkon v televíznom seriáli (Komédia alebo muzikál)
MARCIA CROSS — DESPERATE HOUSEWIVES
AMERICA FERRERA — UGLY BETTY - víťaz
FELICITY HUFFMAN — DESPERATE HOUSEWIVES
JULIA LOUIS-DREYFUS — THE NEW ADVENTURES OF OLD CHRISTINE
MARY-LOUISE PARKER — WEEDS
20. Najlepší mužský herecký výkon v televíznom seriáli (Komédia alebo muzikál)
ALEC BALDWIN — 30 ROCK - víťaz
ZACH BRAFF — SCRUBS
STEVE CARELL — THE OFFICE
JASON LEE — MY NAME IS EARL
TONY SHALHOUB — MONK
21. Najlepší mini-seriál alebo film pre televízie
BLEAK HOUSE (PBS)
BROKEN TRAIL (AMC)
ELIZABETH I (HBO) - víťaz
MRS. HARRIS (HBO)
PRIME SUSPECT: THE FINAL ACT (PBS)
22. Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe v mini-seriáli alebo filme pre televízie
GILLIAN ANDERSON — BLEAK HOUSE
ANNETTE BENING — MRS. HARRIS
HELEN MIRREN — ELIZABETH I - víťaz
HELEN MIRREN — PRIME SUSPECT: THE FINAL ACT
SOPHIE OKONEDO — TSUNAMI, THE AFTERMATH
23. Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe v mini-seriáli alebo filme pre televízie
ANDRE BRAUGHER — THIEF
ROBERT DUVALL — BROKEN TRAIL
MICHAEL EALY — SLEEPER CELL: AMERICAN TERROR
CHIWETEL EJIOFOR — TSUNAMI, THE AFTERMATH
BEN KINGSLEY — MRS. HARRIS
BILL NIGHY — GIDEON´S DAUGHTER - víťaz
MATTHEW PERRY — THE RON CLARK STORY
24. Najlepší ženský herecký výkon vo vedlajšej úlohe v mini-seriáli alebo filme pre televízie
EMILY BLUNT — GIDEON´S DAUGHTER - víťaz
TONI COLLETTE — TSUNAMI, THE AFTERMATH
KATHERINE HEIGL — GREY´S ANATOMY
SARAH PAULSON — STUDIO 60 ON THE SUNSET STRIP
ELIZABETH PERKINS — WEEDS
25. Najlepší mužský herecký výkon vo vedlajšej úlohe v mini-seriáli alebo filme pre televízie
THOMAS HADEN CHURCH — BROKEN TRAIL
JEREMY IRONS — ELIZABETH I - víťaz
JUSTIN KIRK — WEEDS
MASI OKA — HEROES
JEREMY PIVEN — ENTOURAGE
Zdroj: MovieMania.sk