Peter Jackson bude spolupracovať na sci-fi filme Mortal Engines

21.4.2017|Marko Aust|
Peter Jackson bude spolupracovať na sci-fi filme Mortal Engines

Novozélandský režisér a scenárista Peter Jackson, ktorého preslávila hlavne trilógia Pán Prsteňov či Hobita, bude spolupracovať na scenári k snímke Mortal Engines s Fran Walsh a Philippou Boyens.

Mortal Engines je adaptáciou knižnej série románov od Philippa Reeveho, režírovať ho bude Christian Rivers, ktorý s Petrom Jacksonom už spolupracoval na poli digitálnych efektov v trilógii Pána Prsteňov či King Konga.

Dej filmu Mortal Engines nás zavedie o tisíce rokov do budúcnosti, po prežívajúcich mestách na vyplienej Zemi sa ponevierajú obrovské kolesové stroje, ktoré na ne útočia a navzájom sa ničia v bojoch za stále zmenšujúce sa zdroje. V jednom z týchto miest sa jedna z hlavných postáv Tom Natsworthy v podaní hereckého predstaviteľa Roberta Sheehana (Geostorm: Globálne nebezpečenstvo, Mesto kostí) stretáva s tajomnou mladou ženou, ktorá mu navždy zmení život.

Vo filme si zahrajú ďalšie herecké hviezdy ako Hugo Weaving (Pán Prsteňov, Matrix), Ronan Raftery (Fantastické zvery a ich výskyt), Hera Hilmar (DaVinciho démoni), Stephen Lang (Muž v temnote, Avatar) a ďalší.

Slovenských divákov potešíme, slovenská priemiéra sci-fi filmu Mortal Engines by mala byť súbežne so celosvetovou premiérou a to 13. decembra 2018.

Zdroj:  comingsoon.net Foto © Jason957 | Dreamstime.com

Súvisiace články

Do Stredozeme sa vrátime trikrát!

Do Stredozeme sa vrátime trikrát!

Odvtedy ako skončilo natáčanie sa to začína okolo Hobita poriadne hýbať. Už päť dní sledujeme internetové šuškanie o rozšírení...
Hobit - ďalšie ochutnávky

Hobit - ďalšie ochutnávky

Marketingová mašinéria okolo Hobita sa pomaličky rozbieha. Letné hity sú v plnom prúde. Teraz je ten najlepší čas spustiť reklamnú...