Poľský režisér Pawel Pawlikowski natočí film o ruskom básnikovi a disidentovi Eduardovi Limonovovi

29.12.2017|Ivet Kollarova|
Poľský režisér Pawel Pawlikowski natočí film o ruskom básnikovi a disidentovi Eduardovi Limonovovi

Projekt Limonov je adaptácia životopisného románu francúzskeho spisovateľa Emmanuela Carrere o radikálnom ruskom básnikovi a politickom disidentovi Eduardovi Limonovovi. O réžiu životopisu sa postará poľský režisér, ktorý s filmom Ida získal v roku 2015 Oscara za najlepší cudzojazyčný film, Pawel Pawlikowski.

Pawlikowski, spoločne s britským režisérom a scenáristom Benom Hopkinsom nedávno dokončil práce na scenári, natáčanie filmu je naplánované na rok 2018. Životopisný film Limonov sa zameria na životnú cestu Eduarda Limonova naprieč troma krajinami, v ktorých sa zapísal do histórie. Za éry Leonida Brežneva bol nedoceneným idolom, pracoval ako komorník u milionára na Manhattane v NY, v Paríži je známy ako básnik a v neposlednej rade vystupuje ako vodca zakázanej Národnej boľševickej strany Ruska (ktorá vystupuje proti vláde Vladimíra Putina).

Jazyková verzia filmu sa bude prispôsobovať miestam, v ktorých sa bude dej odohrávať. Počuť tak budeme ruštinu, angličtinu a francúzštinu. Momentálne v Moskve a Petrohrade prebieha casting na ruského herca, ktorý si zahrá hlavnú postavu Limonova. Obsadenie ostatných úloh, ako aj národnosti ostatných hercov a herečiek známe zatiaľ nie je. O európsku produkciu filmu sa postará talianska spoločnosť Wildside a francúzska Chapter 2, zodpovedná za film Malý princ

Zdroj:  variety.com Foto © Depositphotos

Odporúčané články