Zomrel filmový skladateľ filmu Teória všetkého, Jóhann Jóhannsson

11.2.2018|Ivet Kollarova|
Zomrel filmový skladateľ filmu Teória všetkého, Jóhann Jóhannsson

V piatok večer filmový svet zasiahla ďalšia smutná správa. Vo veku 48 rokov zomrel islandský filmový skladateľ a muzikant Jóhann Jóhannsson. Bez známok života ho našli vyšetrovatelia v jeho berlínskom apartmáne. O udalosti informoval jeho manažér, príčina smrti známa zatiaľ nie je.

Jóhann Jóhannsson bol známy experimentálny muzikant, ktorý rád kombinoval elektronickú hudbu s orchestrálnou. Filmovú hudbu začal skladať v roku 2000 a jeho prvým filmom bol krimi thriller Zmiznutie režiséra Denisa Villeneuva, s ktorým neskôr spolupracoval aj na ďalších dvoch oceňovaných filmoch, SicarioPrvý kontakt. Rešpekt a uznanie filmového skladateľa si vyslúžil zložením hudby pre film Teória všetkého, o živote astrofyzika Stephena Hawkinga režiséra Jamesa Marsha, za ktorý získal Zlatý glóbus a bol nominovaný na ceny Grammy, BAFTA a Oscar.

Jóhannsson minulý rok spolupracoval s režisérom Darrenom Aronofskym na filme matka! Pracovať začal aj na hudbe pre film Blade Runner 2048, no neskôr z projektu odstúpil. Jeho posledným filmom, v ktorom budeme môcť počuť jeho hudbu je historická dráma Mary Magdalene režiséra Gartha Davisa, ktorú v našich kinách uvidíme od 22. marca.

Česť jeho pamiatke.

Zdroj:  variety.com Foto © Depositphotos/youtube

Odporúčané články

Chlapi neplačú

Chlapi neplačú

Občianska vojna v Juhoslávii patrila k mimoriadne krvavým konfliktom konca dvadsiateho a začiatku dvadsiateho prvého storočia. Jej priamy...