Múzeum voskových figurín (House of Wax)

14.11.2005|Marko Aust|
Múzeum voskových figurín (House of Wax)

V poslednom čase sa zdá, že sa roztrhlo vrece s remakeami hororov. Výnimkou není ani horor Múzeum voskových figurín (House of Wax), ktorý je remakeom staršieho hororu s rovnomenným názvom z roku 1953 s vynikajúcim Vincentom Priceom. V tomto novom filme mal svoj debut režisér Jaume Collet-Serra, ktorý sa predtým venoval režírovaniu hudobných videoklipov.

V tomto filme nenájdete nič prevratného. Je to klasická vyvraždovačka s plytkým príbehom. Dejové zvraty sú ľahko predvídatelné, žiadne prekvapenia sa tu nekonajú, používajú sa tu často klišovité scény. Skupinka mladých ľudí smeruje na dôležitý futbalový zápas, keď sa im na ceste pokazí auto (už ani nepočítam koľkokrát vo filmoch som videl pokaziť auto na ceste pri lese) a veci naberú iný spád. Dej sa po čase točí okolo zvláštneho mestečka, v ktorom je aj múzeum plné voskových figurín. Onedlho začna spomínaná vyvraždovačka, kde postupne jeden po druhom umierajú, čo sme už predtým mnohokrát videli.

Herecký výkon protagnistov je nemastný-neslaný. V hlavnej úlohe sa tu objaví Elisha Cuthbert, ktorú poznáme zo seriálu "24". Inak v tomto filme som snáď po prvý raz fandil záporňákovi, keď zavraždil Paige, ktorú hrala známa bohatá dedička hotelov Paris Hilton, že ma ušetril od utrpenia z jej hereckého výkonu. Mimochodom jej vražda je celkom efektná.

Záver filmu neprináša žiadne šokujúce odhalenia, film odporúčam len skalným fanúšikom hororu alebo keď potrebujete zabiť jedno nudné popoludnie niečím nenáročným.

VERDIKT MOVIE MANIA:
Zdroj:  MovieMania

Odporúčané články