Robert De Niro v trileri Stone

7.5.2009|Webnoviny|
Robert De Niro v trileri Stone BRATISLAVA 7. mája (WEBNOVINY) - Robert De Niro a Edward Norton si zahrajú v nezávislom psychologickom trileri Stone v réžii Johna Currana. Scenár napísal Angus MacLachlan. Stone bude debutovým filmom spoločnosti Mimran Schur Pictures, ktorú tento rok založil súkromný investor David Mimran a bývalý hudobný producent Jordan Schur. O produkciu sa postarajú Holly Wiersma spolu s Mimranom a Schurom. Úlohy výkonných producentov na seba vzali Avi Lerner, René Besson, Trevor Short a Danny Dimbort.

Tridsaťdeväťročný americký herec, producent, režisér, scenárista a environmentálny aktivista v jednej osobe Edward Norton sa preslávil vedľajšou úlohou v dráme Prvotný strach (1996), ktorá mu vyniesla nomináciu na Oscara. V roku 1998 zažiaril v snímke Kult hákového kríža, ktorá znamenala ďalšiu nomináciu na cenu Akadémie. Známy je aj z filmov ako Klub bitkárov (1999), Kňaz, rabín a blondínka alebo Kkeď sa traja majú radi (2000), 25. hodina (2002) a Červený drak (2002). Najbližšie by sa mal na filmovom plátne objaviť v snímke Leaves of Grass (2009).

Šesťdesiatpäťročný Robert De Niro sa preslávil svojou jedinečnou hereckou technikou a flexibilnosťou pri výbere filmových rolí. Známy je najmä ako predstaviteľ gangstrov, konfliktných a problematických mužov. Medzi jeho najslávnejšie premeny patrí napríklad film Zúriaci býk (1980), pre ktorý pribral 27 kilogramov, pre film Mys hrôzy (1991) si dal vybiť predné zuby a vďaka úlohe vo filme New York, New York (1977) sa naučil hrať na saxofóne. Na filmovom plátne sa najbližšie objaví v snímke Everybody's Fine (2009).

Informácie zverejnila internetová stránka www.variety.com.   Foto © Warner Bros

Súvisiace články

Kráľ komédie trochu inak

Kráľ komédie trochu inak

Kráľ komédie síce nepatrí medzi medzi najlepšie a najslávnejšie diela dvojice Martin Scorsese - Robert De Niro, no svoje miesto vo filmovej...