Chceš ma, chcem Ťa (Ugly Truth, The)

17.9.2009|Zuzana Kožaková|
Chceš ma, chcem Ťa (Ugly Truth, The) Od doby, keď Cyrano spoza kríkov našepkával Christianovi ako si má získať Roxanino srdce, ubehlo mnoho času. Teraz k nám však mieri romantická komédia, kde nosatého Don Juana vystriedal bujarý Gerard Butler s multifunkčným slúchadlom v uchu, ktorý bude spoza kríkov našepkávať energickej Katherine Heigl v najnovšej komédii režiséra Roberta Luketica , Chceš ma,chcem Ťa. Mojím porovnávaním so Cyranom sa však nenechajte odplašiť, pretože v tejto komédii nikomu nenarastie gigantický nos, za to pár zvýšených eg sa rozhodne nájde.

Abby Richterová ( Katherine Heigl ) pracuje ako producentka rannej show a z neustáleho hľadania dokonalého partnera sa pomaly stáva beh na dlhú trať. Vďaka svojej práci stretne šovinistického moderátora Mika Chadwaya ( Gerard Butler ), ktorý má pomôcť zvýšiť sledovanosť Abbinej show. Napriek nútenej spolupráci vládne medzi nimi obrovská nevraživosť, až do chvíle, keď Abby stretáva svojho suseda – lekára Collina ( Eric Winter). Aby Mike dokázal, že má pravdu v tom, keď radí ženám, aby si uvedomili, že mužom ide vždy len o to jedno, nezostáva mu nič iné len schytiť šiltovku, vhupnúť do prvého kríku a hor sa do našepkávania. Plán perfektne vychádza a Abby s Mikom si začínajú hrať do noty, no ani jedného z nich by nenapadlo, že sa im do cesty čoskoro postaví niečo oveľa silnejšie ako je obyčajné zvádzanie.....

Chceš ma, chcem Ťa (2009)

Robert Luketic nie je žiadnym nováčikom v obore. Po vydarených komédiách Pravá blondínka (2001), Rande s celebritou (2004) či Diabolská svokra (2005), sa dá povedať, že sa vo svojom odbore rozhodne vyzná. Preto si tento krát do parády vzal scenár z pier Nicole Eastmanovej, Karen McCullah Lutzovej a Kirsten Smithovej, aby nám mohol priniesť do kín komédiu, ktorej myšlienka zmetie zo stola „osvedčené“ triky ako zbaliť chlapa, a vnesie do tejto prachom zapadnutej oblasti zbližovania nové svetlo. Film Chceš ma,chcem Ťa je typickou oddychovkou, pri ktorej sa schuti zasmeje a ešte si popasiete oči na charizmatickej tvári Gerarda Butlera. Slabší soundtrack z dielne Aarona Zigmana film mierne kazí a k dokonalej atmosfére chýba len krôčik, no napriek tomu si film rozhodne užijete, pretože Vám aspoň nehrozí, že sa budete musieť pozerať na priblblé rečičky akejsi pipky, ktorá si nevie nájsť chlapa.

Lepšia dvojica handrkujúcich sa kolegov by sa asi ťažko našla. Katherine Heigl, známa predovšetkým ako energická doktorka Izzie zo seriálu Chirurgovia, je na najlepšej ceste k hviezdnej kariére. Svojím prirodzeným vystupovaním a bláznivým gestikulovaním sa z nej pomaly stáva nová persóna na oživenie tohto žánru. Jej výkon vo filme nebol vôbec zlý, čo nám už načrtol vcelku podarený trailer, ale film Chceš ma,chcem Ťa je jej treťou komédiou a môže sa stať, že aj talent akým disponuje Katherine ľahko skončí v škatuľke s nálepkou tuctový. Pomaly sa stáva pravidlom, že keď vidím niekde hrať Gerarda Butlera, celý film len čakám kedy zareve „This is Sparta!“ ( pretože jeho tvár je úzko spätá s filmom 300:Bitka pri Thermopyl ). Tento krát sa v úlohe šovinistickej moderátorskej hviezdy vskutku predviedol a pri tom jeho sexy našepkávaní by s ním do party šla každá jedna z Vás, milé dámy.

Chceš ma, chcem Ťa (2009)

K úplnej spokojnosti mi predsa niečo chýba. Možno to bude tým, že aj tento film sa skončí ako každá jedna romantická komédia. No napriek tomu film Chceš ma, chcem Ťa zaujme svojou sviežou dávkou humoru a niektorí z Vás určite ocenia aj nové rady od sexy Sparťana Butlera, ktorý so šibalským úsmevom rozbieha tú najväčšiu zvádzačskú show v Amerike.

VERDIKT MOVIE MANIA:
Zdroj:  MovieMania.sk Foto © Falcon

Odporúčané články

Michael Jackson a film

Michael Jackson a film

Minulý týžden svet opustil populárny spevák Michael Jackson. Naspieval množstvo piesní, ktoré si obľúbilo veľa poslucháčov po celom...