Ben Whishaw sa predstaví ako líder skupiny Queen, Freddie Mercury

6.1.2014|Iveta Kollárová|
Ben Whishaw sa predstaví ako líder skupiny Queen, Freddie Mercury

Sacha Baron Cohen (Borat) si napokon nezahrá Freddieho Mercuryho. Zostávajúcim členom kapely Queen sa nepozdávala jeho komediálna stránka.

Naopak veľké sympatie kapely si získal anglický herec Ben Whishaw, ktorý by mal stvárniť hlavnú úlohu v dlho plánovanom životopise o Freddiem Mercurym. Whishaw sa nedávno zapísal do povedomia divákov najmä postavou Q v bondovke Skyfall, ktorá lámala rekordy návštevnosti. Okrem iného si ho môžeme pamätať aj z filmov Atlas mrakov, či Parfum: Príbeh vraha.

Režisérom snímky bude herec a režisér Dexter Fletcher (Sunshine on Leith) a zamerať by sa mal predovšetkým na kapelu a ich nadčasový príbeh a ich vystúpenie ako headliner koncertu Live Aid v roku 1985. Smrť Freddieho Mercuryho v roku 1991 zapríčinenou AIDS a samotné ochorenie, by sa vo filme spomínať nemali.

Producentmi filmu sú Robert De Niro, Graham King, či Jane Rosenthal. Film by sa mal dostať do produkcie niekedy v roku 2014.

Zdroj:  MovieMania.sk Foto © Warner Bros

Súvisiace články

Prehľad filmov na jún 2024

Prehľad filmov na jún 2024

Vstúpili sme do ďalšieho mesiaca jún, začína letné obdobie. Prinášame stručné zhrnutie na aké júnové snímky sa môžeme tešiť v...
Prehľad filmov na máj 2024

Prehľad filmov na máj 2024

Pred nami je mesiac máj, mesiac lásky a my tu máme pre vás opäť prehľad filmov, ktoré uvidíme v slovenských kinách. Kaskadér Jeho...