Ďalším filmom režiséra Ang Leeho bude adaptácia Long Halftime Walk

6.10.2014|Ivet Kollarova|
Ďalším filmom režiséra Ang Leeho bude adaptácia Long Halftime Walk

Dva roky uplynuli od megahitu Pi a jeho život a až teraz sa jeho režisér, Ang Lee rozhodol nakrútiť ďalší film. Jeho novinka bude adaptáciou satirického románu od Bena FountainaBilly Lynn´s Long Halftime Walk“. Na filme bude opäť spolupracovať s producentom Tomom Rothmanom a jeho spoločnosťou TriStar Productions spoločne s ďalšou produkčnou spoločnosťou Film4. Pre Leeho a Rothmana to bude už ich piata spolupráca.

Napriek tomu, že Lee oznámil svoj nový projekt až dva roky po úspešnom filme Pi a jeho život, nedostatkom práce rozhodne netrpel. Spoločne so štúdiami Universal pracoval na nepomenovanom 3D projekte o boxeroch Muhammadovi Alim a Joeovi Frazierovi, ktorý okrem problémov s hereckým obsadením, stále rieši otázku financovania. Tým vzniklo pre Leeho dostatok času, aby sa vrhol na nový, viac perspektívny projekt.

Film Long Halftime Walk sa zameriava na mladého, len 19-ročného vojaka Billyho Lynna a jeho jednotku, ktorá prežije boje v Iraku. Vďaka novinárskej kamere, ktorá snímala celý ich boj, sa z nich stanú hrdinovia. Na chvíľu sa vrátia domov, do Ameriky, kde musia absolvovať propagačné turné, ktoré vyvrcholí v polčasovej show futbalového zápasu v Texase na Deň vďakyvzdania, ešte pred tým ako ich opäť pošlú späť do Iraku. Väčšina filmu sa odohráva na pozadí zápasu so zábleskami Billyho, jeho jednotky a udalostí, ktorými museli prejsť.

Lee a Rothman spoločne pracovali na filme The Wedding Banquet, kedy Rothman pracoval v spoločnosti Sam Goldwyn Films. Ich najznámejšia spolupráca sa viaže na film Pi a jeho život, ktorý celosvetovo zarobil 600 miliónov dolárov. Scenár pre film Long Halftime Walk napíše Simon Beaufoy. Herecké obsadenie filmu, ako aj začiatok jeho natáčania známe zatiaľ nie je.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © archív

Súvisiace články

Filmové novinky na august 2020

Filmové novinky na august 2020

Akoby mávnutím čarovného prútika sme sa prehupli do druhej polovice leta, do mesiaca august. Mesiac, ktorý do kín prinesie o pár snímok...