Nick Hornby spolupracuje s BBC na novom seriáli “Love, Nina“

18.2.2015|Ivet Kollárová|
Nick Hornby spolupracuje s BBC na novom seriáli “Love, Nina“

Spisovateľ a scenárista Nick Hornby pracuje na svojom prvom scenári k televíznemu seriálu stanice BBC “Love, Nina“. Päťdielny seriál je adaptáciou knihy, ktorá rozpráva príbeh o Nine Stibbe, ktorá sa ako 19-ročná presťahovala z anglického vidieka do Londýna a pracovala ako opatrovateľka pre Mary-Kay Wilmers, editorku magazínu London Review of Books. Príbeh je rozprávaný prostredníctvom listov, ktoré Nina posielala svojej sestre v priebehu piatich rokov.

Spoločnosť See-Saw Films, ktorá stojí za filmom Kráľova reč, či seriálom Top of the Lake, seriál produkuje. Výkonnými producentmi seriálu Love, Nina sú Iain Canning, Emile Sherman, Jamie Laurenson a Lucy Richer. Nick Hornby je známy predovšetkým scenárom k filmu Škola života, či najnovšie k filmu Wild s Reese Witherspoon v hlavnej úlohe.

Stanica BBC chystá ešte jeden mini-seriál, tentoraz na novom, sedemdielnom kriminálnom thrillery, New Blood bude spolupracovať so scenáristom Anthonym Horowitzom. Seriál bude produkovať Eleventh Hour Films.

Seriál sa zameriava na dvoch mladých vyšetrovateľov, Stefana a Rasha, ktorí pracujú pre rôzne oddelenia, a dokopy ich zvedú zdanlivo nezlučiteľné prípady. Postaviť sa budú musieť proti mocným a bohatým, ktorí sa schovávajú, na prvý pohľad, za legálne operácie, a sú zastupovaní špičkovými právnikmi.

Horowitz, ktorý je známy predovšetkým scenárom k seriálom ako Vraždy v MidsomeriAgatha Christie: Poirot, nedávno spolupracoval s Petrom Jacksonom na jeho najnovšom filme The Adventures of Tintin: Prisoners of the Sun, ktorého producentom, okrem Jacksona, je aj Steven Spielberg.

Zdroj:  variety.com Foto © BBC

Súvisiace články