Maggie Smith plánuje skončiť v seriáli Panstvo Downton

2.3.2015|Marko Aust|
Maggie Smith plánuje skončiť v seriáli Panstvo Downton

Šiesta sezóna seriálu Panstvo Downton by mala byť posledná v ktorej uvidíme herečku Maggie Smith v úlohe grófky Grantham.

Maggie Smith, ktorá nedávno v decembri oslávila svoje osemdesiatiny, v rozhovore pre Sunday Times uviedla, že najbližšia šiesta sezóna bude jej poslednou, v ktorej bude účinkovať bez ohľadu na špekulácie, či bude šiesta sezóna celkovo aj poslednou vo vysielaní.

A dodala, že príbeh sa odohráva koncom dvadsiatych rokov minulého storočia, kde by postave už malo byť 110 rokov, čo je už neudržateľné.

Každopádne Smithovej úloha ostrej a vtipnej grófky patrí v seriáli medzi divácky obľúbené postavy. Seriál sa pyšní šiestymi cenani Emmy a dvomi cenami BAFTA. Seriál je zasadený do obdobia dvadsiatych rokov minulého storočia. Odohráva sa na panstve Downton a rozvíja príbehy šlachtickej rodiny a ich služobníctva.

Ďalej herečka Maggie Smith prezradila, že nie je fanúšičkou fenoménu selfie. V súčasnosti ju môžeme vidieť vo filme Druhý báječný hotel Marigold po boku hviezd ako Judi Dench, Richard Gere a Bill Nighy. Slovenská premiéra filmu Druhý báječný hotel Marigold je 2. apríla 2015.

Herci zo seriálu Panstvo Downton

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Featureflash | Dreamstime.com / Depositphotos

Súvisiace články