Maggie Smith plánuje skončiť v seriáli Panstvo Downton

2.3.2015|Marko Aust|
Maggie Smith plánuje skončiť v seriáli Panstvo Downton

Šiesta sezóna seriálu Panstvo Downton by mala byť posledná v ktorej uvidíme herečku Maggie Smith v úlohe grófky Grantham.

Maggie Smith, ktorá nedávno v decembri oslávila svoje osemdesiatiny, v rozhovore pre Sunday Times uviedla, že najbližšia šiesta sezóna bude jej poslednou, v ktorej bude účinkovať bez ohľadu na špekulácie, či bude šiesta sezóna celkovo aj poslednou vo vysielaní.

A dodala, že príbeh sa odohráva koncom dvadsiatych rokov minulého storočia, kde by postave už malo byť 110 rokov, čo je už neudržateľné.

Každopádne Smithovej úloha ostrej a vtipnej grófky patrí v seriáli medzi divácky obľúbené postavy. Seriál sa pyšní šiestymi cenani Emmy a dvomi cenami BAFTA. Seriál je zasadený do obdobia dvadsiatych rokov minulého storočia. Odohráva sa na panstve Downton a rozvíja príbehy šlachtickej rodiny a ich služobníctva.

Ďalej herečka Maggie Smith prezradila, že nie je fanúšičkou fenoménu selfie. V súčasnosti ju môžeme vidieť vo filme Druhý báječný hotel Marigold po boku hviezd ako Judi Dench, Richard Gere a Bill Nighy. Slovenská premiéra filmu Druhý báječný hotel Marigold je 2. apríla 2015.

Herci zo seriálu Panstvo Downton

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Featureflash | Dreamstime.com / Depositphotos

Súvisiace články

Seriálové novinky HBO na apríl 2021

Seriálové novinky HBO na apríl 2021

Po filmových novinkách prichádzajú na rad seriálové novinky. Priaznivci seriálov si určite prídu na svoje, tešiť sa môžu napríklad na...