HBO uvedie minisériu podľa knihy J.K. Rowling - Prázdne miesto

9.3.2015|Movie Mania|
HBO uvedie minisériu podľa knihy J.K. Rowling - Prázdne miesto

Miniséria Prázdne miesto (Casual Vacancy) je o zdanlivo idylickom mestečku Pagford. To sa pýši vydláždeným námestím a starobylým opátstvom. Za touto fasádou sa ale skrýva mesto vo vojne. Bohatí sú proti chudobným, mladí proti starým, manželky proti manželom, učitelia proti žiakom… Uvoľnenie miesta v mestskom zastupiteľstve, ktoré nastane po úmrtí jedného z jej členov, sa stáva katalyzátorom všetkých vášní.

Medzi členmi početného hereckého obsadenia sú: Rory Kinnear (Penny Dreadful) v úlohe Barryho, obľúbeného člena mestského zastupiteľstva, ktorého smrť vyvolá veľa zmien; na Emmy® nominovaný Michael Gambon v úlohe vzdorovitého predsedu zastupiteľstva - Howarda; Julia McKenzie (Zápisky o škandále) v úlohe Howardovej manželky a intrigánky Shirley; Monica Dolan v úlohe Barryho empatickej kamarátky Tess; Simon McBurney v úlohe manžela Tess - Colina, ktorého prehovoria na kandidatúru vo voľbách; Rufus Jones (Hunderby) v úlohe ďalšieho z kandidátov Milesa; Keeley Hawes (Line of Duty) v úlohe Milesovej koketnej manželky Samanthy a neposlednom rade aj nové tváre - Joe Hurst a Abigail Lawrie v úlohe puberťákov Andrewa a Krystal, ktorých hlboko zasiahla Barryho smrť.

Románu Prázdne miesto sa celosvetovo predalo od jeho vydania (2012) viac než 6 miliónov výtlačkov. J. K. Rowling sa v ňom prvýkrát zamerala na dospelého čitateľa.

Seriál Prázdne miesto vznikol v koprodukcii so spoločnosťou BBC. Producentom je nezávislá spoločnosť Bronte Film and Television, ktorú riadi Rowlingová, a to spolu so svojim dlhoročným literárnym agentom (Neil Blair). Obaja sa na seriáli podieľali spolu s Paulom Trijbitsom (Zachránte pána Banksa) a Rickom Senatom. Autorkou scenára je Sarah Phelpsová (The Crimson Field), režisérom je Jonny Campbell (In the Flesh) a producentkou Ruth Kenley-Lettsová (The Hour).

HBO miniséria Prázdne miesto

HBO miniséria Prázdne miesto

  Foto © HBO

Súvisiace články