Piata séria seriálu Hra o tróny bude uvedená naraz vo viac ako 170 krajinách

13.3.2015|Movie Mania|
Piata séria seriálu Hra o tróny bude uvedená naraz vo viac ako 170 krajinách

Spoločnosť HBO oznámila, že 5. séria seriálu Hra o tróny bude odvysielaná vo viac ako 170 krajinách sveta, a to naraz s americkou premiérou, ktorá je naplánovaná na nedeľu 12. apríla - 21:00. Všetkých 10 dielov nadchádzajúcej sezóny dobrodružnej fantasy ságy, ktorá získala Zlatý glóbus, niekoľko cien Emmy a množstvo ďalších prestížnych ocenení, budú vysielané súčasne po celom svete. Týždeň čo týždeň tak budeme súčasťou celosvetovej televíznej udalosti, ktorá nemá v histórii HBO obdoby.

“Sme skutočne nadšení, že sa nás naši medzinárodní partneri rozhodli podporiť v tomto nápade sprostredkovať najobľúbenejší televízny seriál v histórii HBO všetkým divákom z celého sveta súčasne s jeho americkou premiérou,” povedal Michael Lombardo, prezident programového oddelenia HBO.

Na celosvetovej premiére sa podieľajú spoločnosti HBO Asia, HBO Canada, HBO Europe, HBO Latin America, HBO Netherlands a HBO Nordic. Zapojené sú aj partnerské televízne stanice (tzv. “Home of HBO”) M-Net (Afrika), Foxtel (Austrália), Telenet (Belgicko), Orange (Francúzsko), 365 Media (Island), DBS (Izrael), Sky Deutschland, Sky Italia a SKY New Zealand i licenční partneri HBO: Betv (Belgicko/Francúzsko), Intervision (Grécko), Amedia (Rusko) a DTS (Španielsko).

Hra o tróny sa od svojho prvého uvedenia stala najsledovanejším seriálom v histórii HBO a celosvetovým televíznym fenoménom. V minulom roku bol seriál najvyhľadávanejším televíznym programom na Google. Okrem toho v Amerike bol seriálom, o ktorom sa najviac diskutovalo na Facebooku.

Výpravný seriál Hra o tróny vznikol na motívy bestsellerovej fantasy ságy, ktorú napísal George R. R. Martin. Je to epický príbeh o pokrytectve a zrade, ušľachtilosti a cti, dobývaní a triumfoch… Odohráva sa mýtickej ríši, kde letá a zimy trvajú celé roky a túžba po moci je večná.

5. séria seriálu Hra o tróny

Zdroj:  HBO Foto © HBO

Súvisiace články