Filmové premiéry v slovenských kinách na 23. týždeň

4.6.2015|Marko Aust|
Filmové premiéry v slovenských kinách na 23. týždeň

Prvý horúci júnový týžden je tu a spolu s ním aj päť nových slovenských filmových premiér. V ostrom kontraste s dnešnými horúcimi dňami je chladná dráma s názvom Dieťa 44 z nehostinného Ruska v 50-tych rokoch, ktorým začneme dnešnú rekapituláciu kinopremiér na 23. týžden.

Thriler Dieťa 44 je situovaný do stalinistického Ruska. Stretávame sa tu s vyšetrovateľom tajnej polície Leom Demidovom v podaní herca Toma Hardyho, ktorý je kolegami obvinený pre vlastizradu a degradovaný do vyhnanstva. Napriek tomu pátra po sériovom vrahovi, čím tak ohrozuje nielen svoj život, ale aj život svoejej manželky (Noomi Rapace). V ďalších úlohách uvidíme tiež Garyho Oldmana či Vincenta Cassella. Tento thriler vznikol podľa rovnomenného bestselleru, ktorý získal mnoho cien. Veľká časť filmu bola natáčaná v Prahe a na ďalších miestach Českej republiky.

Thriler Dieťa 44

I keď by sa podľa tretieho pokračovania hororu Insidious mohlo zdať, že dej bude nadväzovať na predošlé dve časti, nie je tomu tak. Insidious: Kapitola 3 je naopak úvodom celej série a príbehovo samostatným filmom. Parapsychologička Elise Rainier (Lin Shaye) žije sama v ústraní, keď ju vyhľadá mladá Quinn o pomoc. Quinn sužuje démon, ktorý jej zožiera telo i dušu. Pokiaľ holdujete filmom, z ktorých behajú zimomriavky po chrbte, máte možnosť.

Horor Insidious: Kapitola 3

Hurá na futbal poteší maloletých divákov, v tomto dobrodružnom animovanom filme uvidíme Amadea, ktorý v malom mestečku pracuje v bare, miluje tajne Lauru a hrá stolný futbal lepšie ako ktokoľvek iný. Zvrat nastane, keď do ich mestečka zavíta Ace, najlepši futbalista na svete a chce pomstiť za svoju porážku, Amadeov bar, stolný futbal sú zničene. Avšak sa stane niečo nečakané, hráči z jeho stolného futbalu začali rozprávat...

Hurá na futbal

Český dokumentárny film Stále spolu vypráva príbeh rodiny, ktorá sa rozhodla žiť inak ako väčšina. Petr a Simona sú spolu 25 rokov, majú 9 detí, žijú v svojpomocne postavenom dome na lúke v Šumave, kde nemajú tečúču vodu, kúpeľnu ani toaletu. Spoliehajú sa na vlastné zdroje, než by mali svoju slobodu obetovať cilivizácii. V čase konzumu a komfortu sa rozhodli pre opačný smer.

Stále spolu

Na záver tu máme ešte komediálno-špionážny film s jednoduchým názvom Špión. Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou CIA, avšak v skutočnosti robí až nudnú prácu. Je analytičkou, neustálne sedi pri PC, slúži špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law) a spolu tvoria zohratý tím. Jedného dňa dostane dcéra Raina (Rose Byrne) zosnulého obchodníka so zbraňami dedičstvo v podobe malej jadrobej bomby, ktorú chce predať teroristom. Agent Bradley Finea CIA nedobrovoľne opustí, ďalší agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný po prezradení jeho totožnosti a tak padne návrh, aby sa do misie pustila Susan a o problémy a komické situácie je postarané.

Ku všetkým filmom si môžete pozrieť aj uputávky, ktoré nájdete u každej stránke k filmu alebo pokope v rubrike Trailery. To je na tento týždeň všetko a opäť o týžden u ďalších premiér.

Zdroj:  MovieMania.sk Foto © Depositphotos/Bonton Film/Ita Film/Continental Film

Súvisiace články

Prehľad filmov na jún 2024

Prehľad filmov na jún 2024

Vstúpili sme do ďalšieho mesiaca jún, začína letné obdobie. Prinášame stručné zhrnutie na aké júnové snímky sa môžeme tešiť v...
Prehľad filmov na máj 2024

Prehľad filmov na máj 2024

Pred nami je mesiac máj, mesiac lásky a my tu máme pre vás opäť prehľad filmov, ktoré uvidíme v slovenských kinách. Kaskadér Jeho...