Leondaro DiCaprio a Martin Scorcese pripravujú film The Devil in the White City

11.8.2015|Marko Aust|
Leondaro DiCaprio a Martin Scorcese pripravujú film The Devil in the White City

Dvojica herec Leonardo DiCaprio a režisér Martin Scorcese opäť pripravujú spoločný filmový projekt. Pôjde o filmovú adaptáciu knižného bestselleru The Devil in the White City od Erika Larsona.

Ako uviedol portál Deadline, filmové štúdio Paramount získalo práva na filmovú adaptáciu. V románe The Devil in the White City nás dej zavedie do obdobia konca 19.storočia do Chicaga, kde sa v roku 1893 konala svetová výstava prezývaná White City, ktorú pripravil architekt Daniel Bunham. Do hotela na výstave láka svoje obete sériový vrah doktor H.H.Holmes. Osudy oboch mužov sú prepojené a obaja zanechali svoje dedičstvo, jeden brilancie a energie a druhý smútku a temnoty.

Doktora H.H.Holmesa, ktorý je prirovnávaný k Hecterovi Hannibalovi 19.storočia, by si mal zahrať samotný Leonardo DiCaprio, réžiu bude mať na starosť Martin Scorcese a tvorcom scenáru bude Billy Ray. Herec Leonardo DiCaprio a režisér Martin Scorcese už spoločne spolupracovali na filmoch ako Gangy New Yorku (2002), Letec (2004), Na druhej strane (2006), Prekliaty ostrov (2010) alebo Vlk z Wall Street (2013).

Zdroj:  deadline.com Foto © Depositphotos

Súvisiace články