Čo nás čaká v 6 sérii seriálu Hra o tróny

21.10.2015|Marko Aust|
Čo nás čaká v 6 sérii seriálu Hra o tróny

Nakrúcanie nových epizód pre šiestu sériu je v plnom prúde, spolu s tým kolujú aj zvesti, čo môžeme očakávať v chystanej sérii.

Upozornenie: následujúce riadky môžu prezrádzať postavy resp. dej.

Ako uviedol fanúšikovský portál Watchers On The Wall, v šiestej sérii sa očakáva návrat postavy Bryndena Tullyho prezývaného Čierna ryba v podaní herca Clivea Rusella. Strýca Catelyn Stark mali fanúšikovia možnosť vidieť v tretej sérii, kde počas krviprelievania na svadobnej hostine synovca sa mu podarilo utiecť a zachrániť si život.

Taktiež sa dočkáme Jaimeho Lannistera (Nikolaj Coster-Waldau) a Bronna (Jerome Flynn), ktorí boli prítomní počas nakrúcania nových epizód v Severnom Írsku, ako uviedol server DigitalSpy.

Z ďalších návrativších postáv na ktoré sa môžeme tešiť, bude Brandon Stark (Isaac Hempstead Wright), druhý syn Eddarda Starka a Catelyn, ktorý sa do seriálu vráti po ročnej absencie. Naposledy sme ho videli v scéne v štvrtej sérii, kde sa stretol s hovoriacim havranom, ktorý mu oznámil, že už nebude chodiť ale lietať.

Veľký otáznik visí nad jednou z najobľúbenejších postáv Jona Snowa, nemanželského syna Eddarda Starka a veliteľa Nočnej hliadky, ktorý v poslednej piatej sérii bol zabitý svojím zverencom Ollym. Hoci naposledy riaditeľ HBO Michael Lombardo potvrdil, že postava Jona Snowa je definitívne mŕtva, je celkom možné, že sa vráti na obrazovky v podobe nejakého prequelu, i keď to asi v najbližšej šiestej sérii nebude. Aktuálny plán je totiž osem sérii.

Predbežný dátum premiéry 6 série Hra o tróny je naplánovaný na nedeľu 3.apríla 2016. Dátum sa však ešte môže zmeniť, avšak veľké výkyvy sa v termíne nepredpokladajú.

Zdroj:  Watchers On The Wall, DigitalSpy Foto © HBO

Súvisiace články