Filmové premiéry v slovenských kinách na 51. týždeň (17.12. – 24.12.)

17.12.2015|Ivet Kollárová|
Filmové premiéry v slovenských kinách na 51. týždeň (17.12. – 24.12.)

Týždeň pred Vianocami je nádielka filmov v našich kinách trochu menšia. Našim distribútorom nebudeme nič zazlievať, v kinách sa stále premieta pomerne dosť filmov, ktoré ste určite ešte nevideli :) Plus sa k nim od dnešného dňa pridajú ďalšie dve filmové novinky.

Začneme slovenským filmom Vojtech režiséra Viktor Csudaia. Film prináša tragikomický príbeh zo súčasnosti, ktorý humorne zobrazuje krízu stredného veku. Samotná tragikomika však nevychádza z nemotornosti postáv a ich neohrabanosti, ale zo situácií, v akých sa ocitnú. Film Vojtech by sa mal stvárnením prikloniť k americkému nezávislému filmu, ktorý dokáže spracovať aj ťažšie témy odťažito a s ľahkosťou. Divákovi chce podať jasnú predstavu o túžbach a snoch jednoduchého človeka z davu, ktoré sú zobrazené v reálnom prostredí. Vojtecha opustila manželka, ktorá pre neho znamenala celý život. S jej stratou sa vyrovnáva po svojom – pred svojim okolím sa tvári, že zomrela. Najhoršie je, že jeho žena pracuje naproti v samoobsluhe. Vojtech sa jej snaží všemožne vyhýbať, aby nejatril svoje staré rany. Jeho manželka sa s ním ešte stále nerozviedla a oficiálne sú teda stále manželia. Laco je Vojtechov sused. Je to taký obstarožný „macho“, ktorý má za ženu mladú, dvadsaťštyriročnú, babu Alexandru. Chodí občas do bordelu a Vojtechovi dáva dobre mierené rady a zároveň ho využíva na občasné krytie pred svojou mladou ženou. V hlavných úlohách sa predstavia Matej Landl, Marián Miezga, Lucia Vráblicová, Zuzana Šebová, Gabriela Marcinková, Eva Sakálová, Zuzana Mauréry, Diana Mórová, Števo Martinovič, Juraj Kemka, Vladimír Kobielský, Peter Sklár, Roman Pomajbo, Svätopluk Malachovský..

K filmu pripájame aj Trailer

Druhý film predstavuje highlight mesiaca a poteší všetkých nedočkavých fanúšikov filmu Star Wars. Do kín prichádza prvý film novej trilógie, odohrávajúcej sa v najslávnejšej filmovej galaxii, Star Wars: Epizóda VII - Sila sa prebúdza. Sága vytvorená Georgeom Lucasom pokračuje a odohráva sa 30 rokov po Epizóde VI – Návrat Jediho. Pod režisérskou taktovkou J.J. Abramsa sa predstavia staré známe tváre, Gwendoline Christie, Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Peter Mayhew, Kenny Baker, Anthony Daniels, Max von Sydow.  K nim sa pridajú nováčikovia v podaní Lupity Nyong'o, Domhnalla Gleesona, Andyho Serkisa, Oscara Isaaca, Adama Drivera,  Daisy Ridley, či Johna Boyega.

Pred filmom určite nevynechajte aj jeho Trailer

Star Wars VII: Sila sa prebúdza

  Foto © Depositphotos/ContinentalFilm/SaturnFilm

Súvisiace články