Nové seriály v jesennej sezóne 2016/2017 - 1.časť

13.8.2016|Marko Aust|

Leto sa blíži k svojmu sklonku, a na dvere pomaly začína klopať jeseň. K jeseni neodmysliteľne patrí aj nová seriálová sezóna a spolu s nimi aj seriálové novinky. V tejto prvej časti článku sa pozrieme, aké seriálové novinky pripravuje pre divákov zámorská televízna stanica ABC.

Začneme abecedným poradím, ako prvá novinka je American Housewife. Rodinný komediálny seriál z pohľadu Katie Otto v podaní herečky Kathy Mixon (Mike a Molly) ako spoľahlivej a dokonalej manželky a matky troch detí s neochvejnou vôlou z mesta Connecticut. Prvá epizóda bude odvysielaná v utorok 11. októbra.

V dramatickom seriáli Conviction si tridsaťštyriročná herečka Hayley Atwell (Captain America: Zimný vojak, Popoluška) zahrá šikovnú právničku a dcéru bývaleho prezidenta Hayes Morrison. Tá je donútená prijať pracovné miesto od newyorského prokurátora, aby nedošlo k jej obvineniu za držanie kokainu a nebola ohrozená kampaň Hayesinej matky, ktorá kandiduje do senátu. Právnička Hayes s tímom vyšetrujú prípady, u ktorých sú podozrenia, že zainteresovaní ľudia mohli byť neprávom obvinení. Seriál štartuje v pondelok 3. októbra.

Herec Kiefer Sutherland (24 hodín, Hráči so smrťou) sa v novom seriáli Designated Survivor ako nižší vládny úradník Tom Kirkman neočakávane stane prezidentom USA po tom, čo došlo k ničivému a katastrofálnemu útoku na Washington, ktorý zabil každého vrátane vyššie postavených úradníkov ako potenciálnych náhradníkov prezidenta. Tom Kirkman ako nový prezident bude čeliť tažkým výzvam aby ochránil svoju rodinu a zem pred pádom do chaosu. Tento konšpiračný thrilerový seriál odštartuje pilotným dielom v stredu 21. septembra.

Downward Dog je novým komediálnym seriálom z pohľadu osamelého a filozofického psa Martina. Pes sa stane svedkom zložitých vzťahov zo súčasnej modernej doby 21. storočia, čo si naplno uvedomí po jednom sedení v psej škole poslušnosti. V seriáli sa vedľa psa objaví herečka Allison Tolman (Fargo, Krampus: Choď do čerta). Televízna premiéra je naplánovaná až v novom roku 2017, takže si naň diváci ešte nejakú chvíľu počkajú.

Život Alice, ktorú v seriáli Imaginary Mary stvárni herecká predstaviteľka Jenna Elfman (Ide len o sex, Rabín, kňaz a krásna blondína) sa obrátil hore nohami, keď sa bezhlavo zamilovala do rozkošného Bena, rozvedeného otca troch detí. Jej imaginárna priateľka Mary z detstva sa však opäť vráti do jej života a spôsobí ešte väčší chaos. Nad týmto komediálnym seriálom visia otázniky, termín ešte nie je ohlásený, možno sa na TV obrazovky dostane až v roku 2017, dokonca sa podľa špekulácii nedá vylúčiť ani jeho zrušenie.

Seriál Notorious ponúka provokatívny pohľad na nebezpečnú súhru médií a trestného práva. V tomto dramatickom thrileri hraje herecké duo Daniel Sunjata (Unesená, Všetky moje ex) a Piper Perabo (Vydáš sa a basta, Jaskyňa) dvojicu charizmatického právnika a televíznu producentku, ktorí vytvárajú obete a zloduchov a následne to prostredníctvom médií oznamujú svetu, keď potrebujú upútať pozornosť či snahu ovládnúť média, súdnictvo a - funguje to. Prvá epizóda bude odvysielaná vo štvrtok 22. septembra.

Maya DiMeo je matka, ktorá urobí čokoľvek pre svoju rodinu. V seriáli Speechless bojuje za spravodlivosť pre svojho syna JJ, ktorý má mozgovú obrnu a vyžaduje špeciálnu starostlivosť. V úlohe matky Mayii sa predstaví herečka Minnie Driver (Stage Fright, Dobrý Will Hunting) a syna JJ stvárni herec Micah Fowler (Predĺžený víkend). Komediálny seriál má televíznu premiéru v stredu 21. septembra.

Dramatický seriál Still Star-Crossed nadväzuje od miesta, kde skončil slávny príbeh milenckej dvojice Rómeo a Júlia. Zavedie nás medzi intrigy, zrady rodín Montekovcov a Capuletiovcov, ktoré zapríčinili tragický osud milencov. V jednej z hlavných úloh lorda Capuletia sa predstaví herec Anthony Head (Železná lady, Buffy, premožiteľka upírov). Prvej časti sa diváci dočkajú až v roku 2017.

V sci-fi seriáli Time After Time sa staneme svedkami dobrodružných príbehov mladého H.G.Wellsa, ktorého svet pozná ako známeho spisovateľa scifi románov. Stroj času ho prenesie z viktoriánskeho Anglicka do súčasneho moderného sveta a H.G.Wells sa ocitá priamo v newyorskom Manhattane. Aj na tento seriál si diváci počkajú, televízna premiéra je naplánovaná na budúci rok 2017.

Prvá časť seriálových noviniek na jesennú sezónu 2016/2017 je na konci, v druhej časti článku čoskoro predstavíme ďalšie seriálové novinky.

Zdroj:  MovieMania.sk Foto © Depositphotos

Ostatné časti

Súvisiace články