Nové seriály v jesennej sezóne 2016/2017 - 3. časť

17.9.2016|Marko Aust|

V tretej časti sa pozrieme na nové seriály, ktoré divákom na jesennú sezónu 2016/17 prichystali televízne spoločnosti CW a FOX.

Začneme seriálmi od CW, na úvod je to seriál Frequency. Detektívka zistí, že sa môže cez amatérske rádio spojiť so svojím zosnulým otcom, s ktorým nemala dobré vzťahy. Jej otec, ktorý zomrel pred desiatimi rokmi, bol tiež detektívom a ak chcú zmeniť históriu tragických udalostí, musia začať spolupracovať a zároveň dať šancu na vyriešenie ich komplikovaných vzťahov. Štart seriálu je ohlásený v stredu 5. októbra.

V seriál No Tomorrow sa mladá žena Evie (Tori Anderson) zapletie s voľnomyšlienkárskym chlapíkom a ten ju inšpiruje k vytvoreniu zoznamu vecí, ktoré chce stihnúť, než príde údajný apokalyptický koniec sveta za osem mesiacov a dvanásť dní. Televízni diváci sa seriálu dočkajú od utorka 4. októbra.

Archie, Betty, Veronica a ich priatelia v chystanom seriáli Riverdale skúmajú odvrátenú stranu malomestkého života - temnota a podivnosti skryté pod fásadou ich mestečka Riverdale. V seriáli sa objaví okrem iných aj Luke Perry, ktorého diváci poznajú hlavne zo seriálu Beverly Hills 90210. Spustenie seriálu bolo ohlásené na prelome rokov 2016 a 2017.

Po tejto trojici seriálov od CW sa teraz pozrieme na chystané novinky od FOX.

V kriminálnom seriáli A.P.B. po tom, čo sa stal výstredný milionár Gideon Reeves (Justin Kirk) svedkom vraždy jeho najlepšieho priateľa, prevezme problematický policajný 13. okrsok v Chicagu a pretvorí ho na súkromnú políciu. Podľa predbežných informácii by mal seriál začať v novembri.

Seriál The Exorcist je založený podľa románu o kňazovi od Williama Blattyho, ktorý sa zaoberal vyháňaním diablov a duchov. V seriáli riešia prípad posadnutosti dvaja kňazi, ktorí sa názorovo dosť odlišujú. V úlohách kňazov otca Tomasa Ortegu a otca Marcusa Keanea sa predstavia herci Alfonso Herrera a Ben Daniels a taktiež v ďalšej úlohe aj herečka Geena Davis. Hororový seriál odštaruje v televíznych obrazovkách už najbližší piatok 23. septembra.

Seriál Smrtonosná zbraň (Lethal Weapon) vychádza z rovnomennej populárnej filmovej série s dvojicou svojráznych policajtov Riggsa a Murtaugha v podaní Mela Gibsona a Dannyho Glovera. Seriálovú dvojicu si zahrá herecké duo Clayne Crawford a Damon Wayans. Televízna premiéra vypukne už v stredu 21. septembra.

V seriáli Making History profesor vytvorí zariadenie, ktoré jemu i jeho kolegom umožní zmeniť beh udalostí z minulosti s cieľom zlepšiť ich súčasný život. V tomto komediálnom seriáli si zahrajú David McCusker, Leighton Meester a Melvin Payne Jr. Termín spustenia je ohlásený na budúci rok 2017, bude neskôr upresnený.

Komediálny seriál The Mick sleduje príbeh Mackenzie drzej podvodníčky Mackenzie "Mickey" Murphy (Kaitlin Olson) z Rhode Islandu, ktorá musí prevziať opatrovanie troch detí jej sestry, ktorá si žila na vysokej nohe a bola políciou zatknutá. Seriál odštartuje v televíznych obrazovkách začiatkom februára 2017.

Seriál Pitch nás zavedie do športového prostredia, presnejšie na basebalové štadióny. Mladá nadhadzovačka Ginny Baker (Kylie Bunbury) sa stane prvou ženskou hráčkou v hlavnej basebalovej lige. Diváci sa prvej pilotnej epizódy dočkajú už čoskoro a to vo štvrtok 22. septembra.

Prison Break: Sequel je pokračovaním úspešného seriálu Prison Break: Útek z väzenia, ktorý odštartoval v roku 2005. O sedem rokov neskôr vďaka T-Bagovi sa Lincoln (Dominic Purcell) a Sarah (Sarah Wayne Callies) dozvedajú, že Michael (Wentworth Miller) je stále nažive v jemenskom väzení a začnú pripravovať plán ako ho dostať odtiaľ von. Termín televíznej premiéry je zatiaľ stanovený na rok 2017.

V dramatickom seriáli Shots Fired nastane mediálny poprask po tom, keď policajt afroamerického pôvodu zabije bieleho mladíka v malom mestečku v Severnej Karolíne. Plán uvedenia seriálu je budúci rok, upresňujúci termín bude oznámený dodatočne. 

Komediálny seriál Son of Zorn je vytvorený kombináciou hraného a animovaného filmu, v ktorom kreslený otec barbar Zorn z vojnou zničenej dediny kdesi v tichomorskom ostrove navštívi svojho nekresleného syna na predmestí mesta v Amerike. Seriál odštartoval 11. septembra. Barbara Zorna nahovoril Jason Sudekis.

V akčnom seriáli 24: Legacy, ktorý je voľným pokračovaním seriálu 24, sa vojenský hrdina (Corey Hawkins) vracia do Spojených štátov a je opäť povolaný do akcie, aby zastavil teroristický útok. V seriáli uvidíme aj Mirandu Otto, ktorú diváci mohli vidieť v úlohe Éowyn v trilógii Pána prsteňov. Začiatok vysielania seriálu bude až vo februári 2017.  

Tretia časť seriálových noviniek na jesennú sezónu 2016/17 je na konci, sériu článkov uzatvoríme čoskoro poslednou štvrtou častou.

  Foto © CW/FOX/Youtube repro/Depositphotos

Ostatné časti

Súvisiace články