V programe Be2Can 3 štyria nominanti na Oscara 2017

6.10.2016|tlačová správa|

Be2Can 3 , ktoré sa začína už o 3 týždne, ponúkne divákom 13 filmov, ktoré patrili k tomu najzaujímavejšiemu na festivaloch v Benátkach, Berlíne a v Cannes.

V programe Be2Can 3 nájdu diváci štyroch čerstvých nominantov na Oscara – za Nemecko je to divácky vďačná nemecká komediálna dráma o ambicióznej dcére a jej svojráznom otcovi Toni Erdmann režisérky Maren Ade - snímka v tohtoročnom Cannes patrila k najväčším favoritom na Zlatú palmu. Bosnu a Hercegovinu zastupuje politický thriller oscarového režiséra Danisa Tanovića Smrť v Sarajeve - film, ktorý na Berlinále získal Veľkú cenu poroty. Za Venezuelu kandiduje film Zďaleka, romanca o dvojici mužov ktorých rozdeľuje priepasť veku, spoločenského postavenia i životných skúseností, režisérom je Lorenzo Vigas a jeho film si odniesol z Cannes Zlatú palmu a Rumunsko reprezentuje snímka Sieranevada o vyhrotenom rodinnom stretnutí, ktoré reflektuje univerzálne problémy post-sovietskeho bloku od režiséra Cristi Puiua.

Z ďalších filmov prehliadky spomeňme napr. víťazný film z Cannes 2016 majstra sociálnej drámy Kena Loacha Ja, Daniel Blake (Zlatá palma), súťažné filmy z Cannes – dráma Hirokazu Koreedu Po búrke, „sociálnu detektívku“ bratov Dardennovcov Neznáme dievča, love story Tunisana Mohameda Bena Attiu Hedi , ovenčenú Cenou za najlepší debut a Strieborným medveďom pre najlepšieho herca s Berlinále 2016 a emotívny príbeh nemeckej režisérky Anne Zohra Berrached 24 týždňov o dileme ženy, ktorá sa dozvie, že čaká postihnuté dieťa.

Prehliadka sa tento rok koná v 20 mestách a v 26 kinách .

Bratislava – Kino Film Europe, Kino Mladosť, Kino Lumière, DK Zrkadlový háj
Brezno – Kino Mostár
Bytča – Filmový klub
Košice – Kasárne Kulturpark, Kino Úsmev
Kremnica – Kino Akropola
Liptovský Mikuláš – Dom kultúry
Martin – Mestská scéna
Nitra – Filmový klub Tatra
Nové Mesto nad Váhom – Kino Považan
Nové Zámky – Kino Mier
Piešťany – Dom umenia, Kino Fontána
Poprad – Kino Tatran, Kino Film Europe
Prešov – Kino Scala
Rimavská Sobota – Kino Orbis
Sereď – Kino Nova
Spišská Nová Ves – Kino Mier
Trenčín – Kino Metro
Trnava – Kino Hviezda
Vranov nad Topľou – Kino Mladosť
Žilina – Stanica-Záriečie

Druhou možnosťou sledovania filmového festivalu Be2Can je Magio videopožičovňa, ktorú poskytuje spoločnosť Slovak Telekom . Vďaka nej si môžu záujemcovia pozrieť 14 filmových premiér z ponuky Be2Can.

Tretiu platformu Be2Can ponúka prémiový filmový kanál Film Europe HD, ktorý do októbrového programu už tradične zaradil dramaturgický prierez najlepšími festivalovými filmami minulých ročníkov. Film Europe HD je súčasťou programových ponúk televíznych, satelitných a IPTV operátorov, ale taktiež na www.filmeuropechannel.online.

Zdroj:  Be2Can Foto © Be2Can

Súvisiace články