Na internete sa objavil prvý teaser trailer na film Únos

13.10.2016|tlačová správa - redakčne upravené|

Na počesť prezidenta Michala Kováča, ktorý sa projekcie filmu nedožil, sa na internete objavil prvý teaser, ktorý odhaľuje niektoré momenty vzťahu medzi Prezidentom (Ján Greššo) a Predsedom (Maroš Kramár). Tie až mrazivo pripomínajú desivú atmosféru a udalosti, ktoré dodnes justícia nedoriešila. Autori sa ním lúčia s prezidentom, ktorý ich inšpiroval.

Prezident odmietne vymenovať Predsedovho šikovného Chalaniska za ministra a dovolí si v správe o stave Republiky kritizovať Vodcu, čo spôsobí pád vlády. Vojna začína. Trvá roky a lemujú ju mŕtvi, v označených aj neoznačených hroboch.

Príbeh filmu Únos sa inšpiroval reálnymi udalosťami, ktoré otriasli slovenskou spoločnosťou v deväťdesiatych rokoch. Režisérka a autorka scenára Mariana Čengel Solčanská (Legenda o Lietajúcom Cypriánovi, Miluj ma alebo odíď, Láska na vlásku) v týchto týždňoch film dokončieva a správa o smrti Michala Kováča ju zasiahla práve uprostred finalizácie obrazovej zložky.

Film realizuje producent Milan Stráňava a jeho produkčná spoločnosť JMB FILM & TV PRODUCTION, s.r.o. Koproducentom je RTVS A Česká televízia. Film vzniká s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu. V jednotlivých úlohách sa predstavia Rebeka Poláková, Ján Greššo, Maroš Kramár, Milan Ondrík, Dano Heriban, Ingrid Timková, Tomáš Hanák, Juraj Hrčka a mnohí ďalší.

Do slovenských kín príde film Únos 2. marca 2017.

  Foto © Continental Film

Súvisiace články