Tip na 42. televízny víkend: Skyfall

21.10.2016|Marko Aust|

Upršaný pracovný týždeň sa opäť prehupol k svojmu záveru, a my máme pre vás TV tipy pre blížiaci sa víkend v 42. týždni.

Na predvíkendový piatok tu máme televízny tip na historickú drámu s názvom Posledný samuraj (Piatok 20:15h, Dajto). Japonsko v roku 1870, kedy mohutnie občianska vojna. Cisárovým úsilím je zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza Nathan Algren (Tom Cruise), americký veterán mnohých bitiek v boji o nezávislosť.

Fotogaléria Posledný samuraj (2003)Zobraziť fotogalériu »

V sobotu sa potešia milovníci filmov neohrozeného agenta 007 Jej Veličenstva. Vo filme Skyfall (Sobota 20:35h, JOJ) sa Daniel Craig opäť predstaví v úlohe Jamesa Bonda, agenta 007. V poradí už 23-tej bondovky prejde ťažkou skúškou jeho lojalita voči M, ktorú doháňa jej vlastná minulosť. Keď MI6 napadne neznámy útočník, Bond musí vypátrať a zneškodniť zdroj ohrozenia – bez ohľadu na to, koľko bude musieť obetovať on sám. Viac sa dočítate v našej recenzii Skyfall.

Fotogaléria Skyfall (2012)Zobraziť fotogalériu »

Film Eva Nová (Nedeľa Pondelok 20:25h, STV1) sa bude uchádzať o priazeň Oscara 2017 v kategórii cudzojazyčný film. Vo filme sa stretávame s Evou (Emília Vašáryová), ktorý by urobila čokoľvek, aby znovu získala priazeň človeka, ktorého v živote ranila najviac – svojho syna. Eva je vyliečená alkoholička, ale pred rokmi bola známou herečkou. Tento film by ste si v nedeľu pondelok večer určite nemali nechať ujsť.

Fotogaléria Eva Nová (2015)Zobraziť fotogalériu »

  Foto © Forum Film Slovakia/ASFK/Warner Bros.

Súvisiace články

Prehľad filmov na jún 2024

Prehľad filmov na jún 2024

Vstúpili sme do ďalšieho mesiaca jún, začína letné obdobie. Prinášame stručné zhrnutie na aké júnové snímky sa môžeme tešiť v...
Prehľad filmov na máj 2024

Prehľad filmov na máj 2024

Pred nami je mesiac máj, mesiac lásky a my tu máme pre vás opäť prehľad filmov, ktoré uvidíme v slovenských kinách. Kaskadér Jeho...