Britská akadémia oznámila nominácie na BAFTA Rising Star Award

8.1.2007|Webnoviny|
Britská akadémia oznámila nominácie na BAFTA Rising Star Award

BRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) - Britská akadémia filmových umení dnes oznámila nominácie na ceny BAFTA v kategórii mladých hereckých talentov - Rising Star Award. Päticu nominovaných tvoria: Eva Green, Naomie Harris, Emily Blunt, Ben Whishaw a Cillian Murphy.

Dvadsaťšesťročná Francúzka Eva Green tento rok zažiarila ako nové Bondove dievča, ale známou sa stala už vďaka dráme Bernarda Bertolucciho Rojkovia (2003), po ktorej nasledovalo účinkovanie vo filmoch Arsene Lupin (2004) a Kráľovstvo nebeské (2005).

Tridsaťročná Angličanka Naomie Harris sa tento rok objavila vo dvoch úspešných filmoch: kriminálke Miami Vice a rodinnom dobrodružnom filme Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža. Pred kamerou debutovala v roku 1987 v seriáli Simon and the Witch. Nasledovalo účinkovanie v ďalších seriáloch a televíznych filmoch. V roku 2002 si zahrala v sci-fi horore O 28 dní a v roku 2004 sa predstavila spolu Pierceom Brosnanom, Salmou Hayek a Woodym Harrelsonom v akčnom filme Po západe slnka.

Emily Blunt si nomináciu vyslúžila účinkovaním v komédii Diabol nosí Pradu. Dvadsaťtriročná Angličanka zažiarila v roku 2004 v romantickej dráme Moje leto lásky, za ktorú ju nominovali na British Independent Film Award v kategórii Najsľubnejší nováčik. Za stvárnenie Emily v snímke Diabol nosí Pradu je nominovaná aj na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe.

Ben Whishaw sa v roku 2006 predstavil ako Jean-Baptiste Grenouille v thrilleri Parfum: Príbeh vraha. Známy je aj z akčného krimi Po krk v extáze (2004), alebo drámy Enduring Love (2004).

Tridsaťročný írsky herec Cillian Murphy sa preslávil hlavnou postavou v horore O 28 dní (2002) a minulý rok bol nominovaný na Zlatý glóbus za stvárnenie transvestitu vo filme Raňajky na Plute (2005). Nomináciu na cenu BAFTA Rising Star Award si vyslúžil vďaka filmu The Wind That Shakes the Barley.

O víťazovi rozhoduje hlasovaním verejnosť. Výsledky oznámia počas slávnostného ceremoniálu 11. februára.

SITA/AP

Zdroj:  SITA

Súvisiace články

Prehľad filmov na jún 2024

Prehľad filmov na jún 2024

Vstúpili sme do ďalšieho mesiaca jún, začína letné obdobie. Prinášame stručné zhrnutie na aké júnové snímky sa môžeme tešiť v...
Prehľad filmov na máj 2024

Prehľad filmov na máj 2024

Pred nami je mesiac máj, mesiac lásky a my tu máme pre vás opäť prehľad filmov, ktoré uvidíme v slovenských kinách. Kaskadér Jeho...