Johnny Depp: Filmový kráľ premien, ktorému patria ženské srdcia

12.12.2016|AMC / redakčne upravované|

Johnny Depp je bezpochyby jedným z najvšestrannejších hercov Hollywoodu. Kto by nepoznal najznámejšieho piráta filmovej histórie? Johnny Depp ako legendárny Jack Sparrow, čudný Edward alebo indiánsky bojovník Tonto dokázal opantať srdcia mnohých žien po celom svete, a to aj napriek bizarným postavám, v ktorých sa predviedol.

Americký krásavec, ktorého poznáme najmä z filmu Piráti Karibiku: Prekliate čiernej perly (2003), je vo svojom milostnom živote trochu nestály, o čom svedčia turbulentné vzťahy. Jeho premeny sa týkajú aj jeho filmových úloh, ktorých sa zhostil ako Kráľ premien.

Hoci sú pre jeho kariéru typické roly vo filmoch Tima Burtona, najväčšiu slávu mu priniesol až pirátsky kapitán. Svojimi dlhými vlasmi, prenikavým pohľadom a charizmou, tak dostal všetky ženy do kolien. Aké premeny má doposiaľ na konte?

Johhny Depp

Lámač ženských sŕdc sa bravúrne zhostil bizarných postáv vďaka svojmu hereckému nadaniu, manipulácii s hlasom, ale aj perfektným maskovaním. Azda prvým filmom, v ktorom sa preslávil ako dokonalý herec v úžasnom prestrojení, bol Nožnicovoruký Edward (1990). Americký idol si v ňom zahral škaredé monštrum, no vo vnútri bol šľachetný a citlivý. Film bol nominovaný na Oscara a v roku 1992 ocenený za najlepší make-up.

Excentrického milovníka žien si určite pamätáte aj z filmu Don Juan DeMarco (1994). V ňom si zahral šarmantného sukničkára, ktorý dostal každú ženu. Jeho reálny život je viac než podobný tejto postave. Herec so svojím miernym strniskom, strapatým účesom a nedbalou eleganciou ukazoval v tomto filme svoju dokonalú hruď. Ktorá žena by na ňom nenechala oči? To je azda jediný film, v ktorom nebola jeho premena taká výrazná a skôr útočila na ženské srdcia, než na komplikovanosť a bizarnosť.

Vo filme Kým sa zotmie (2000) si zahral chlapa prezlečeného do ženských šiat. Film bol nakrútený podľa spomienkového románu kubánskeho spisovateľa Reinalda Arenasa. Johnny si v ňom zahral zvláštneho čudáka, ktorý sa svojou inakosťou nezaradil do spoločnosti. Blond vlasy, ženský make-up síce nedodali jeho zjavu žiadny sexepíl, ale svoju ďalšiu filmovú premenu zvládol opäť bravúrne.

Vo filme Rumový denník (2010) stvárnil Depp novinára na voľnej nohe, ktorého nebaví vysedávanie v redakcii a písanie horoskopov. Z cesty alkoholizmu ho však dostala nová práca a láska... V tele Paula Kempa vystriedal úlohu prudkého intelektuála i zanedbaného alkoholika. Ako sa úlohy zhostil, si môžete pozrieť na stanici AMC už 24.12. v rámci decembrovej série sobotných filmov vždy o 20.30 hod..

Vo filme Osamelý jazdec (2013) si zahral domorodého Američana, ktorý chcel priniesť spravodlivosť do svojho kmeňa. Biela tvár a na hlave mŕtva vrana – tak takto by ste v ňom určite nespoznali lámača ženských sŕdc.

Zdroj:  AMC Foto © Deposithphotos/AMC

Súvisiace články

Extravagantný bohém Johnny Depp

Extravagantný bohém Johnny Depp

Americký herec a hudobník Johnny Depp sa narodil 9. júna 1963 v Owensboro v americkom štáte Kentucky pod menom John Christopher Depp rodičom...