Jesse Eisenberg si v novom filme Resistance zahrá míma Marcela Marceaua

22.5.2017|Ivet Kollárová|
Jesse Eisenberg si v novom filme Resistance zahrá míma Marcela Marceaua

Jedným z najsledovanejších filmových miest týchto dní je francúzske mesto Cannes, v ktorom sa koná 70. ročník Medzinárodného filmového festivalu. Okrem nových filmov, z festivalu prichádzajú aj čerstvé filmové správy. Jedna z nich je od režiséra Jonathan Jakubowicz, ktorý sa chystá na natáčanie nového filmu Resistance o legendárnom mímovi Marcelovi Marceauovi a jeho zapojení sa do francúzskeho odboja počas Druhej svetovej vojny.

V hlavnej úlohe jedného z najznámejších francúzskych mímov uvidíme herca Jesseho Eisenberga. Scenár k filmu napísal režisér Jakubowicz. Začiatok natáčania filmu v európskej koprodukcii je naplánovaný na začiatok roka 2018. Dej filmu priblíži Marceauov život, jeho začiatky ako mím a obdobie, kedy prežil vojnu a podarilo sa mu zachrániť niekoľko židovských detí, ktorým Nacisti zabili rodičov.

Marceau, ktorý bol známy pod prezývkou Klaun Bip, sa narodil ako Marcel Mangel v židovskej rodine v Štrasburgu vo Francúzsku. Jeho otec, povolaním mäsiar bol zabitý v koncentračnom tábore Osvienčim, jeho matka tábor prežila. Marceau bol zakladateľ modernej pantomímy, s ktorou vystupoval cez 60 rokov. Jeho prvé veľké vystúpenie sa konalo pred zrakmi 3 tisícok amerických vojakov po oslobodení Paríža v auguste roku 1944. Jedna zaujímavosť, Marceau bol originál tvorcom povestného moonwalku speváka Michaela Jacksona.

Herec Jesse Eisenberg, ktorý si Marceau vo filme Resistance zahrá, má k mímom naozaj blízko, jeho matka dlhé roky vystupovala ako profesionálny klaun. Samotného Eisenberga sme mohli ako majstra triku vidieť vo filmoch Podfukári a Podfukári 2. dejstvo. Jedným z výkonných producentov snímky bude aj najstarší syn Marceaua, Baptiste Marceau, ktorý dohliada na hodnovernosť snímky.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Depositphotos

Odporúčané články

Rumový denník (Rum Diary, The)

Rumový denník (Rum Diary, The)

Rumový denník bol pre mňa iba donedávna dlho očakávaným projektom nie veľmi známeho scenáristu Brucea Robinsona, ktorý sa pred viac ako...