Stanica BBC pripravuje nový miniseriál podľa knižnej predlohy Brama Stokera, Dracula

20.6.2017|Ivet Kollárová|
Stanica BBC pripravuje nový miniseriál podľa knižnej predlohy Brama Stokera, Dracula

Britská stanica BBC bude na novom projekte, minisérii inšpirovanej bestsellerom od spisovateľa Brama Stokera, Dracula, spolupracovať s dvojicou scenáristov Mark GatissSteven Moffat, ktorí sú zodpovední za minisériu Sherlock.

Detaily obsadenia, ako aj začiatok natáčania, či premiéra minisérie známe zatiaľ nie sú. Dvojica Gatiss a Moffat aktuálne pracuje na solo projektoch, no čoskoro by mali začať pracovať na scenári, ktorý sa zameria na Grófa Draculu, ktorý hnaný túžbou po novej krvi odíde z Transylvánie do Anglicka.

Otázne ešte ostáva, či sa bude miniséria odohrávať v dnešnej, modernej dobe, či tvorcovia ostanú verní originálu, historickej dobe z roku 1897.

Mark GatissaSteven Moffat zožali úspech s moderným spracovaním príbehov o Sherlockovi Holmesovi v minisérii SherlockBenedictom CumberbatchomMartinom Freemanom v hlavných úlohách, ktorá debutovala na stanici BBC v roku 2010. Okrem toho, Moffat písal scenár a produkoval šesť sérii seriálu Doctor Who (Pán času). Gatiss sa okrem scenáristike venuje aj herectvu, a objavil sa v seriáloch ako Hra o tróny, či spomínanom Sherlockovi, kde si zahral Holmesovho brata Mycrofta.

Zdroj:  deadline.com Foto © BBC

Súvisiace články