Filmové premiéry v slovenských kinách na 25. týždeň (22.6.-29.6.2017)

22.6.2017|Ivet Kollárová|

Včera sme privítali prvý letný deň. Teploty vonku stúpajú a jeden z nápadov, ako najlepšie stráviť horúce dni, je ísť schladiť sa niekde k vode. Pre tých, ktorí sa na vodné radovánky ešte necítia, je tak lepší nápad návšteva kina, ktoré poteší príjemne vychladenými sálami a zaujímavými filmami. Dnes do našich kín prichádzajú tri nové filmy, a ponúknu zábavu z každého rožku trošku, od akčného sci-fi pokračovania Transformerov, cez bláznivú komédiu so Scarlett Johansson, ktorá sa odviaže na divokej rozlúčke so slobodou, až po mrazivú drámu od slovenskej režisérky Terezy Nvotovej. Plus od zajtra až do 26. júna sa v kúpelnom mestečku Trenčianske Teplice uskutoční Medzinárodný filmový festival Park Film Fest, ktorý ponúkne pútavý lineup s množstvom zahraničných a slovenských filmov a rôznorodý sprievodný program.

Aby jeden svet prežil, druhý musí zomrieť. Vodca Autobotov Optimus Prime zmizol. Svet zmieta zúrivá vojna medzi ľuďmi a ostatnými Transformermi. V poradí piaty film Transformers: Posledný rytier (Transformers: The Last Knight), ktorý priamo nadväzuje na štvrtý diel, ktorý niesol podtitul Zánik, asi nemohol mať beznádejnejšiu východiskovú situáciu. Režisér Michael Bay, ktorý je duchovným otcom tejto veľmi úspešnej série, tvrdí, že piaty diel je jeho posledným, a preto chce odísť s “poriadnym ohňostrojom”. V jeho ponímaní znejú tieto slová fanúšikom veľkých výpravných akčných filmov ako rajská hudba. Automechanik Cade Yeager má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s “nepriateľom” Bumblebeeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton, ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka a osirotená pubertiačka Izabella, ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Optima Prima. Okrem režiséra Michaela Baya je ďalším harcovníkom, ktorý si ešte pamätá začiatky Transformers, herec Josh Duhamel, ktorého postava sa od prvého dielu rozvinula až na armádneho generála. Okrem Duhamela si vo filme zahrali aj Anthony Hopkins, Mark Wahlberg, Laura Haddock, John Goodman, Isabela Moner, Stanley Tucci, John Turturro, Jean Dujardin, či Peter Cullen. 

Po filmoch ako Vo štvorici po opici, Bridesmaids, či Bachelorette prichádza dnes do našich kín podobne ladená snímka od režisérky Lucii Aniello, Divoká babská jazda (Rough Night). Keď najlepšie kamošky žúrujú, stať sa môže čokoľvek... Päť bývalých spolužiačok sa po rokoch znovu stretáva, aby oslávili rozlúčku so slobodou jednej z nich. Párty sa však rýchlo zvrtne, keď nešťastnou náhodou zabijú striptéra, ktorý ich mal v tento výnimočný večer zabávať. Ako si s týmto fatálnym omylom poradí dámska zostava na čele so Scarlett Johansson, ktorej viac ako umne sekundujú Kate McKinnon, Zoë Kravitz, Jillian Bell a Ilana Glazer? Okrem nich sa vo filme objavia aj Demi Moore, Colton Haynes, Enrique Murciano, Ty Burrell, Dean Winters, Ryan Cooper, Karan Soni, či Natalie Gold.

Dnes má v našich kinách premiéru aj nový slovenský film režisérky a herečky Terezy Nvotovej, Špina. Lena je sedemnásťročné dievča, ktoré vzdoruje rodičom, zažíva svoje prvé zamilovanie, tajné nočné dobrodružstvá s kamarátmi, či magické rána nad Dunajom. Jej svet plný snov a túžob však naruší znásilnenie... Lena musí prejsť cestu, ktorá už nie je obyčajným dospievaním, ale skôr vnútorným bojom. Okolie ju nechápe a už nikdy úplne nepochopí. Je to ona sama, kto sa musí zmeniť, dospieť a pochopiť, že nemôže ostať obeťou. Trest si zaslúži ten, kto jej to spôsobil. V hlavných úlohách Dominika Morávková, Anna Rakovská, Róbert Jakab, Anna Šišková, Luboš Veselý, Patrik Holubář, Ela Lehotská, Juliana Olhová, či Monika Potokárová.

  Foto © Depositphotos

Súvisiace články

Filmové novinky na august 2020

Filmové novinky na august 2020

Akoby mávnutím čarovného prútika sme sa prehupli do druhej polovice leta, do mesiaca august. Mesiac, ktorý do kín prinesie o pár snímok...