Režisér Sam Mendes natočí drámu z obdobia prvej svetovej vojny s názvom 1917

19.6.2018|Ivet Kollarova|
Režisér Sam Mendes natočí drámu z obdobia prvej svetovej vojny s názvom 1917

Spoločnosť Amblin Partners, ktorej jeden zo zakladateľov je Steven Spielberg bude spoluproducentom vojnovej drámy z obdobia prvej svetovej vojny s názvom 1917. O jej réžiu sa postará režisér Sam Mendes, pre ktorého to bude jeho prvý režisérsky počin po filmoch o Jamesovi Bondovi, SpectreSkyfall.

Scenár k filmu 1917 napíše spoločne s Mendesom aj Krysty Wilson-Cairns, s ktorou spolupracoval na scenári k seriálu Penny Dreadfull. Film by sa mal začať natáčať na budúci rok v apríli s plánovanou americkou premiérou v decembri 2019. Distribútorom snímky budú štúdia Universal Pictures.

Sam Mendes sa tak vracia k spolupráci so spoločnosťou AmblinStevenom Spielbergom. V tomto zložení natočil Mendes svoj režisérsky debut Americká krása, ktorý získal päť sošiek Oscara, vrátane najlepší film a režisér. V spolupráci so Spielbergovou dcérskou spoločnosťou DreamWorks, Mendes natočil aj ďalšie významné, ocenené snímky Cesta do zatratenia (Road to Perdition) a Núdzový východ (Revolutionary Road).

Snímku 1917, pre ktorú momentálne prebieha casting na herecké obsadenie, bude s Amblin Partners co-produkovať Mendes spoločne s Pippou Harris za spoločnosť Neal Street Production.

Zdroj:  deadline.com Foto © Depositphotos/archív

Odporúčané články

Norbit

Norbit

Kto by nepoznal Eddieho Murphyho a jeho urozprávaný humor. Po nespočetných komédiách ako Cesta do Ameriky, Holy man, Doctor Dolittle, či...
Počiatok (Inception)

Počiatok (Inception)

Tak ako to už vo filmovej brandži býva, režiséri sa do povedomia štúdií a divákov zvyčajne dostávajú snímkami s vysokou originalitou,...