Dnes idú do kín tri nové filmy, Kým prišla búrka, tretie pokračovanie Hotel Transylvánia a Mrakodrap

12.7.2018|Ivet Kollarova|

Na druhý júlový týždeň tu máme oddychové tri snímky. Aj keď oddychová bude len jedna a to animovaná sága príbehu monštier z hotela Transylvania. Druhé dve prinesú napätie a riadnu dávku akcie.

Jednou z nich je novinka islandského režiséra Baltasara Kormákura, Kým prišla búrka (Adrift). Tami Oldham a Richard Sharp sú dobrodružné povahy. Vďaka náhode sa stretli, zamilovali sa a teraz si užívajú jeden druhého. Obaja milujú plavbu po mori a preto sa vo dvojici vydajú na dlhú cestu krížom cez oceán. Netušia, že sa blíži jeden z najsilnejších hurikánov v histórii ľudstva. Keď sa búrka upokojí, Tami sa preberie a zistí, že Richard je ťažko zranený a ich loď v troskách. V beznádejne zúfalej situácii musí Tami pozbierať všetky svoje sily, aby zachránila seba a jediného muža, ktorého kedy milovala. Film Kým prišla búrka je nezabudnuteľný príbeh o nezdolnosti ľudského ducha a ohromnej sile lásky, nakrútený podľa skutočných udalostí. V hlavných úlohách Shailene Woodley, Sam Claflin, Jeffrey Thomas, Grace Palmer, Elizabeth Hawthorne, či Tami Ashcraft. 

Od režiséra Genndyho Tartakovskeho prichádza dnes do našich kín tretie pokračovanie animovaného filmu Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka (Hotel Transylvania 3: Summer Vacation). V najnovšom pokračovaní série Hotel Transylvánia sa Drakula, Mavis, Jonny a zvyšok partie vydávajú na dovolenkovú plavbu na výletnej lodi. Všetko nasvedčuje tomu, že si od zvyčajných problémov na chvíľu oddýchnu, až do momentu, kedy sa Drakula nezamiluje do n kapitánky lode, Eriky. Hlava upírskej rodiny však netuší, že jeho nová láska je v skutočnosti potomkom legendárneho lovca upírov. V anglickom origináli budeme počuť hlasy Adama Sandlera, Andyho Samberga, Kathryn Hahn, Selenu Gomez, Mela Brooksa, Steva Buscemiho, Fran Drescher, Davida Spadeho, Keegana-Michaela Keyho, Molly Shannon, či režiséra Genndyho Tartakovskeho. U nás sa film premieta so slovenským dabingom. 

Dnešné novinky v kinách ukončí akčná snímka režiséra Rawsona Marshalla Thurbera, Mrakodrap (Skyscraper). Dwayne Johnson s prehľadom najväčšej akčnej hviezdy súčasnosti, vyráža do smrtonosnej pasce, aby v nej prežil sklenené peklo a zachránil svoju rodinu. Mrakodrap je čistý akčný thriller, po ktorom si budete vážiť, že stojíte chodíte po rovnej zemi. Perla je najvyššia a zároveň najviac zabezpečená a strážená budova na svete. Napriek tomu jeho majitelia najmú skúseného bezpečnostného experta Willa Sawyera, aby to oficiálne potvrdil. Všetko prebieha rutinne až do okamihu keď vypukne v mrakodrape požiar, čo však nie je spôsobené technickou chybou ako sa následne preukáže.

Will, ako bývalý šéf tímu FBI, ktorý sa špecializoval na záchranu rukojemníkov, si prežil už všeličo, ale toto je extrémna situácia aj pre neho samotného. Požiar sa rýchlo šíri a Will zisťuje, že práve on je podľa polície podozrivý z jeho založenia. Aj keď je práve mimo budovy, bude sa musieť urýchlene do nej dostať, pretože v jednom z najvyšších poschodí je uväznená jeho žena s jeho dvoma deťmi. A to stále ešte nie je všetko, v mrakodrape sa pohybuje ozbrojený gang, s ktorým sa musí Will tiež vysporiadať, pokiaľ chce svojich blízkych zachrániť. Ešte je tu jedna dôležitá vec, ktorá stojí za zmienenie a to, že po vážnom zranení z minulosti má Will jednu nohu amputovanú a používa protézu. Do mrakodrapu v plameňoch vedie len jedna cesta a tou je vedľa stojaci žeriav, z ktorého bude musieť Will do mrakodrapu skočiť.

„Moja postava vzdáva hold všetkým obyčajným ľuďom, ktorí napriek nepriaznivým okolnostiam robia možné aj nemožné pre to, aby chránili a v prípade potreby zachránili svoje rodiny,“ dodáva Dwayne Johnson, ktorého hrdina navyše predvádza, že protéza na nohe nemusí byť hendikep, ale naopak veľká výhoda. Okrem Johnsona si vo filme zahrali aj Pablo Schreiber, Neve Campbell, Noah Taylor, Roland Møller, Kevin Rankin, Byron Mann, Tzi Ma, Chin Han, Adrian Holmes, Byron Lawson, či Evan Lai. 

  Foto © Depositphotos/Itafilm/ForumFilm/CinemArt

Súvisiace články