Prvý augustový týždeň bude akčný so šiestym pokračovaním Mission: Impossible – Fallout

2.8.2018|Ivet Kollarova|

Mesiac august sa nám privalil vo všetkej svojej kráse a jeho filmové novinky v kinách odštartujeme rovnako v plnej animovanej kráse a akčnej sile. A jednom životopisnom dokumente. Dnes do kín prichádza síce len trio nových filmov, no o to veľkolepejších. Prím bude hrať šieste pokračovanie akčného thrilleru Mission: Impossible s podtitulom Fallout.

Od režiséra Brada Birda prichádza očakávaný návrat rodinky superhrdinov vo filme Rodinka Úžasných 2 (The Incredibles 2). Najúspešnejší štart animovaného filmu všetkých čias! Vo filme Rodinka Úžasných 2 sa zdá, že hlavnou superhrdinkou bude Helen. Ako príťažlivejšia polovička z najslávnejšej superdvojice sa stáva tvárou kampane, ktorá má vyžehliť obraz superhrdinov v očiach verejnosti. Bob sa tak musí venovať domácim povinnostiam a hlavne výchove detí – Violet, Dasha a najmä malého Jack-Jacka, ktorého superschopnosti sa ešte len majú prejaviť a prekvapiť všetkých, vrátane vlastných rodičov. Zdalo by sa, že superhrdina Bobovho kalibru s tým nemôže mať problém. Omyl! Navyše sa objaví nový nepriateľ s geniálnym diabolským plánom a Parrovci musia čeliť výzve, ako zvládnuť domácnosť, pubertu detí, školskú dochádzku a popritom ešte zachrániť svet. Nie nadarmo sú však Úžasní... v anglickom origináli postavičky nahovorili Craig T. Nelson, Holly Hunter, Catherine Keener, Bob Odenkirk, Samuel L. Jackson, Sophia Bush, Brad Bird, Phil LaMarr, Isabella Rossellini, či Jonathan Banks. V slovenskom znení budeme počuť Iva Gogála (Pán Úžasný), Dianu Mórovú (Elastina), Zuzanu Porubjakovú (Violet Parrová), Alexa Koníčka (Dash Parr), Luciu Hurajovú (Evelyn Deavorová), Eli Fucile (Jack–Jack Parr), Štefana Skrúcaného (Winston Deavor), či Martina Mňahončáka (Mrazon). 

Christopher McQuarrie sa stal prvým režisérom, ktorý sa vrátil režírovať ďalšiu časť slávneho akčného franchisu Mission: Impossible. Rebecca Ferguson ako Ilsa Faust je prvou hlavnou ženskou úlohou, ktorá sa takisto vrátila do Misie, a rovnako tak aj zloduch v podaní Seana Harrisa. Spolu s nestarnúcim Tomom Cruisom sa postarali o doposiaľ najlepšiu časť Misie s názvom Mission: Impossible - Fallout. Ethan Hunt si vždy vyberal nesplniteľné misie. Vždy v nich bol úspešný, napriek okolnostiam. Na začiatku tohto príbehu však čelí úplne novej situácii. Niečo sa pokazilo, pasca neklapla a vinou jeho zlyhania sa ocitnú v smrteľnom ohrození vybrané svetové metropole. Ethan je presvedčený, že len on so svojím tímom dokáže tragickú chybu napraviť. Je však sám, kto si to myslí. Do hry vstupujú ďalší hráči, ktorí mu možno pomáhajú, ale možno tiež sledujú svoje vlastné záujmy, ktoré sú v rozporu s tými Ethanovými. Rozdelenie na kladných a záporných hrdinov nebude tentoraz vôbec jednoduché. V pozadí navyše čím ďalej rýchlejšie uteká čas v ústrety momentu, ktorý dramaticky zmení mapu sveta. V hlavných úlohách Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Vanessa Kirby, Henry Cavill, Michelle Monaghan, Simon Pegg, Angela Bassett, Wes Bentley, Alec Baldwin, Sean Harris, Ving Rhames, Caspar Phillipson, Velibor Topic, Joey Ansah, či Grahame Fox. 

Od dnes v kinách aj životopisný dokument od režisér Kevin Macdonald, Whitney. Najpredávanejšia, najúspešnejšia či najoceňovanejšia – každý prívlastok sa k famóznej Whitney Houston stopercentne hodí. Každý veľký úspech je však vykúpený a nájsť pravdu nie je vždy jednoduché – dokument od oscarového režiséra Kevina Macdonalda sa ale do tohto boja aj napriek tomu púšťa a nezabudnuteľnou formou približuje božskú Whitney tak, ako ju ešte nepoznáme. Ide totiž o oficiálny dokument požehnaný matkou Whitney a jej najbližšou rodinou. Tá poskytla exkluzívne rozhovory a zábery zo zákulisia jej života, ktoré doposiaľ neboli zverejnené. Film mal svetovú premiéru na filmovom festivale v Cannes, kde o ňom samotný režisér povedal: „V zmysle pátrania po pravde som natočil určite svoj najťažší film. Rozprával som sa s viac než 70 ľuďmi, ale len 40 z nich sa objavilo vo filme. Mnoho z nich podvádzalo Whitney viac než 30 rokov a vo svojej pretvárke pokračovali i pred kamerou.“

  Foto © Depositphotos/CinemArt/SaturnFilm/ContinentalFilm

Súvisiace články