Ansel Elgort si zahrá hlavnú úlohu Tonyho v muzikáli West Side Story

10.10.2018|Ivet Kollarova|
Ansel Elgort si zahrá hlavnú úlohu Tonyho v muzikáli West Side Story

Remake slávneho muzikálu, ktorý vychádza z broadwayského originálu z 1957 bude režírovať Steven Spielberg, ktorý celý rok hľadá to správne herecké obsadenie s nadaním na tanec, spev a oduševnené zobrazenie tragických protagonistov. Prvým ohláseným hercom, ktorý stvárni člena gangu Jets Tonyho, je mladík Ansel Elgort.

Príbeh muzikálu West Side Story zmodernizoval klasický príbeh Romea a Júlie, zasadil ho do New Yorku 50. rokov medzi nepriateľské gangy Jets a Sharks, mladíkov z rôznych etnických skupín. Mladík Tony, bývalý člen Jets sa zamiluje do Marie, sestry Bernarda, ktorý je lídrom Sharks, chlapcov z Portorika. Ich láska má však tragický koniec.

Broadwayský muzikál v roku 1957 prebrali k životu spisovateľ Arthur Laurents, skladateľ Leonard Bernstein a textár Stephen Sondheim. Prvú filmovú adaptáciu muzikálu v roku 1961 napísal Ernest Lehman a o réžiu sa postarala dvojica Robert WiseJerome Robbins. Nová verzia West Side Story by sa mala začať natáčať v lete 2019. O ďalšom hereckom obsadení sa naďalej rokuje.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Jaguarps | Dreamstime.com

Odporúčané články

Filmové novinky na október 2018

Filmové novinky na október 2018

Jeseň na seba nenecháva dlho čakať, a napriek pekným, slnečným dňom je cítiť na každom rohu. Vo filmovom svete to znamená...
Vo štvorici po opici (The Hangover)

Vo štvorici po opici (The Hangover)

Doug (Justin Bartha) sa čoskoro bude ženiť. Preto mu jeho priatelia – zubár Stu (Ed Helms), učiteľ Phil (Bradley Cooper) a Dougov budúci...