Od dnes v kinách päť nových filmov, spolu s Green Book, Captian Marvel, či Bojvníčky slnka

7.3.2019|Ivet Kollárová|

Marec odštartuje v kinách piatimi novými filmami a prehliadkou francúzskeho filmu Crème de la Crème.

Dnes do kín prichádza najočakavánejší marvelovský film roka s názvom Captain Marvel od tvorcov Anny Boden a Ryana Flecka. Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. V hlavných úlohách Brie Larson, Gemma Chan, Jude Law, Mckenna Grace, Samuel L. Jackson, Lee Pace, Ben Mendelsohn, Annette Bening, Djimon Hounsou, Rune Temte, Colin Ford, Clark Gregg, Robert Kazinsky, Pete Ploszek, Lashana Lynch, Matthew Maher, či Adam Hart. 

Do oficiálnej kinodistribúcie dnes vstupuje držiteľ Oscara za najlepší film, originál scenár a herca vo vedľajšej úlohe, komediálna dráma Green Book od režiséra Petra Farrellyho. Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho, vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu. Vo filme si zahrali oscarovský Mahershala Ali, Viggo Mortensen, Linda Cardellini, P.J. Byrne, Don Stark, Iqbal Theba, Dane Rhodes, Rebecca Chulew, Cynthia LeBlanc, či Mike Young.  

Režisér Ben Stassen natočil animovaný rodinný film Psie veličenstvo (The Queen’s Corgi). Strapatý a super rozkošný psí maznáčik si získal vďaka svojej milej povahe všetky srdcia v kráľovskom paláci. Rex je najobľúbenejším psíkom v britskom kráľovskom paláci. Jedného dňa sa však stratí jeho psia láska. Rozhodne sa preto, že ju nájde a privedie naspäť. Opúšťa bezpečné zázemie kráľovských komnát a vydáva sa na dobrodružnú cestu .  Za bránami paláca je život, ktorý dovtedy nepoznal. Túžba nájsť svoju stratenú lásku je silná a malý Rex to nevzdáva. Na svojej ceste objavuje nielen silu ozajstnej lásky a priateľstva, ale objaví najmä svoje naozajstné ja. Film sa premieta so slovenským dabingom, v ktorom budeme počuť Juraja Hrčku, Romana Ferienčíka, Andreu Karnasovú, Dušana Cinkotu, Mateja Landla, Pavla Topoľského, Evu Matejkovú, či Maroša Kramára.

V rámci prehliadky francúzskeho filmu Crème de la Crème a neskôr aj v oficiálnej kinodistribúcii sa predstaví novinka od režisérky Evy Husson, Bojovníčky slnka (Les filles du soleil). Mladá právnička Bahar je na návšteve rodiny v Kurdistane. Pri útoku extrémistov zomiera jej manžel; ona sama a jej syn sa spolu s ďalšími ženami a deťmi stávajú rukojemníkmi islamistov. Niekoľko mesiacov po úspešnom úteku velí Bahar jednotke Bojovníčok slnka. Jej cieľom je dobyť mesto, kde ju postretla tragická udalosť, a získať späť svojho syna. Pri trojdennej ofenzíve ju sprevádza Mathilde, skúsená vojnová reportérka, ktorá sa zaoberá pohnutými osudmi kurdských bojovníčok a ich pevnými sesterskými putami. Film Bojovníčky slnka je sugestívnym pohľadom na hrdinstvo všedných ľudí vo vyhrotenej životnej situácii. V hlavných úlohách Golshifteh Farahani, Emmanuelle Bercot, Zübeyde Bulut, Sinama Alievi, Mari Semidovi, či Roza Mirzoiani.

Mimo Crème de la Crème sa bude v kinách premietať aj ďalší francúzsky film režiséra Xaviera Giannoliho, Zjavenie (L’Apparition). Jacques je novinárom v jednej z veľkých regionálnych redakcií vo Francúzsku. Jeho povesť nestranného a talentovaného investigatívneho novinára upúta pozornosť Vatikánu, ktorý ho najme na špeciálne vyšetrovanie. V jednej malej francúzskej dedine totiž vraj prišlo k zjaveniu…Hneď po svojom príchode tu stretáva mladú, citlivú a pobožnú Annu, ktorá tvrdí, že na vlastné oči videla Pannu Máriu. Vo filme hrajú Vincent Lindon, Galatéa Bellugi, Patrick d'Assumçao, Anatole Taubman, Elina Löwensohn, Claude Lévèque, Gérard Dessalles, či Bruno Georis.

  Foto © Depositphotos/ASFK/FilmEurope/Magicbox/ContinentalFilm/Saturn

Súvisiace články