Agents secrets – Tajní agenti

29.9.2005|Paľo Červeň|
Agents secrets – Tajní agenti Vždy si rád pozriem nejaký film z francúzskej produkcie. Majú proste svoje čaro. Či komédie alebo aj filmy iných žánrov sú iné ako filmy produkované v Hollywoode. To „iné“ ich robí zväčša zaujímavými. Problémom filmu Agents secrets je, že nie je príliš „iný“. Dokonca si dovolím tvrdiť, že je veľmi podobný jeho americkým náprotivkom. Jediné čím sa od nich líši je množstvo akcie. Neviem, či je normálne, ak v akčnom filme nie je takmer žiadna akcia. V tomto dielku sa dajú akčné scény zrátať na prstoch jednej ruky. Možno by film nebol zlý, ak by bol scenár vynikajúci. Sklamem vás, pretože scenár má od vynikajúceho naozaj ďaleko.

Postavy sú vykreslené naozaj povrchne a dokonca aj samotný príbeh je veľmi povrchný. To by azda nevadilo, ak by bol film zaujímavý po akčnej a vizuálnej stránke, tak ako často bývajú tie hollywoodske. Nie je. Škoda, pretože herecké obsadenie je naozaj zaujímavé. Vincent Cassel a Monica Bellucci patria medzi hereckú špičku. Aj keď nepatria medzi najväčšie hviezdy, určite sú vynikajúcimi hercami. Monica je samozrejme očarujúca, hoci nám na nešťastie trochu už starne. Vincent nepatrí medzi „sladkých chlapcov“. To ale určite nevadí, pretože jeho postavy sú väčšinou o to reálnejšie. V tomto filme ale určite neukázali ani polovicu svojho hereckého umenia.

Celý film pôsobí zlátaným dojmom a niekoľko krát som sa pristihol, že ani poriadne nesledujem dej. Škoda, pretože som mal celý čas pocit, že film by mohol veľmi ľahko skĺznuť medzi to lepšie, čo sa mi zatiaľ podarilo vidieť. Nanešťastie sa to tvorcom nepodarilo (neviem, či kvôli nedostatku financií) dotiahnuť. Takže mi neostáva nič iné ako film Agents secrets zaradiť medzi veľmi priemerné akčné filmy.


VERDIKT MOVIE MANIA:
Zdroj:  MovieMania, Fotky: www.agents-

Odporúčané články

Noc na Zemi (Night on Earth, 1991)

Noc na Zemi (Night on Earth, 1991)

Autor tohto filmu režisér Jim Jarmusch - muž, ktorému slova o genialite právom prislúchajú, po svojich rodičoch pochádza z druhej generácie...