Nový film o Jamesovi Bondovi dostal oficiálny názov a novú retro znelku

20.8.2019|Ivet Kollárová|

V poradí už 25. film o agentovi Jej Veličenstva, Jamesovi Bondovi sa dnes dočkal oficiálneho názvu, ako aj nového retro loga spolu so známou znelkou. Film, ktorý režíruje Cary Fukunaga príde do kín pod názvom: No Time to Die. Hlavnú úlohu si po filmoch SkyfallSpectre opäť zopakuje Daniel Craig.

Novinka sa zameriava na spokojne oddychujúceho Bonda na Jamajke, no len do chvíle, kedy sa mu ozve starý priateľ Felix Leiter zo CIA a pýta si jeho pomoc. Jeho pomerne jednoduchá úloha, záchrana uneseného vedca sa zvrtne na oveľa komplikovanejší prípad, ktorý ho zavedie k záhadnému zloduchovi, ktorý disponuje veľmi nebezpečnou, novou technológiou.

O scenár k filmu sa okrem Fukunaga postarali Neil Purvis, Robert Wade, Scott Z. Burns a prvá žena Phoebe Waller-Bridge (Fleabag, Killing Eve). Okrem Craiga si svoje úlohy z predchádzajúcich filmov zopakujú Christoph Waltz, Ben Whishaw, Lea Seydoux, Naomie Harris, Jeffrey WrightRalph Fiennes. Medzi nové tváre patria Rami Malek, Ana de Armas, Lashana Lynch, Billy Magnussen, David Dencik, či Dali Benssalah.

Pre Fukunagu film predstavuje prvý režisérsky počin od réžie limitovaného seriálu pre Netflix s názvom Maniac. Kameramanom 25. Bonda bude Oscarom ovenčený Linus Sandgren, ktorý sa postaral o obraz oscarovského muzikálu La La Land. Sandgren sa chystá, po prvý krát v histórii franchisu použiť širokouhlý formát 65mm Panavision a IMAX 65mm na akčné sekvencie. Hudbu k filmu zloží Fukunagov stály spolupracovník, Dan Romer.

Napriek problémom pri natáčaní – Daniel Craig utrpel zranenie členka a musel podstúpiť operáciu, či výbuch na scéne pri jednom akčnom kúsku v Pinewood Studios, je premiéra 25. filmu o Jamesovi Bondovi s názvom No Time to Die stále platná v rovnakom termíne, t.j. 8. apríl 2020.

Zdroj:  indiewire.com Foto © Depositphotos/twitter

Súvisiace články

Ako v bavlnke (I Care a Lot)

Ako v bavlnke (I Care a Lot)

Až do začiatku tohto roka som meno scenáristu a režiséra J Blakeson nikdy nepočul – alebo som si to aspoň myslel. A keď som...