Štvrtok prinesie do slovenských kín päť nových filmov

19.2.2007|Webnoviny|
Štvrtok prinesie do slovenských kín päť nových filmov BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) - Posledný februárový štvrtok prinesie slovenským filmovým fanúšikom päť filmových noviniek. Ešte pred odovzdávaním Oscarov budú mať možnosť pozrieť si ďalší z nominovaných filmov - muzikál Dreamgirls, ktorý s ôsmimi nomináciami kraľuje kandidátom na tohtoročné Ceny Akadémie. Okrem príbehu inšpirovaného Dianou Ross a skupinou The Supremes, sa v slovenských kinách objaví tretie pokračovanie hororovej série Saw, dobrodružno-fantastický rodinný film Most do krajiny Terabithia, čierna komédia Darwinove ceny a milovníkov filmových kubov poteší mexická komédia Kačacia sezóna.

Muzikál Dreamgirls zachytáva tŕnistú cestu dievčenského tria Dreamettes za slávou - sleduje ich vzostupy a pády, i obete, ktoré museli svojmu snu priniesť. Film vznikol podľa rovnomenného divadelného muzikálu. Scenár napísal držiteľ Oscara Bill Condon, ktorý sa ujal aj režisérskej taktovky. Curtis Taylor (Jamie Foxx) predáva autá, ale rád by sa presadil v hudobnom priemysle – túži po vlastnej nahrávacej spoločnosti a pesničkách, ktoré budú hrať tie najpočúvanejšie americké rádiá. Počas lokálnej speváckej súťaže v Detroite stretáva tri dievčatá, ktoré by mu mohli pomôcť v splnení jeho sna. Deena (Beyoncé) je nadpozemsky krásna, Effie (Jennifer Hudson) veľmi talentovaná a Lorrell (Anika Noni Rose) pôsobí ako dokonalý spojovací článok. Brána k úspechu sa im začne otvárať, keď dostanú ponuku spievať vokály v skladbách Jamesa "Thunder" Earlyho (Eddie Murphy).

V horore Saw III sa diváci znovu stretnú so šialeným vrahom Jigsawom (Tobin Bell). Spoločne so svojou novou učnicou Amandou (Shawnee Smith) sa mu znovu podarí uniknúť a zmiznúť. Zatiaľ čo sa ho miestni detektívi snažia nájsť, lekárka Lynn (Bahar Soomekh) a Jeff (Angus Macfayden) si uvedomujú, že sa stali najnovšími pešiakmi na jeho krutej šachovnici.

Rodinné fantasy Most do krajiny Terabithia je adaptáciou rovnomenného bestselleru Katherine Paterson. Film vznikol v koprodukcii dvoch popredných filmových štúdií - Walt Disney Pictures a Walden Media, ktoré sa nedávno podpísali pod kinohit Narnia: Lev, šatník a čarodejnica (2005). Jess je zakríknutý chlapec, ktorý celé leto poctivo trénuje beh, aby sa stal najrýchlejším vo svojej triede. Bežecké preteky ale nečakane vyhrá nové dievča Leslie, ktoré nastúpi do školy. Napriek tomu sa z nich rýchlo stanú najlepší priatelia. Leslie rada rozpráva vymyslené príbehy plné fantázie a čarov a Jess rád maľuje. Leslie čoskoro predstaví Jessovi nový svet plný fantázie a spoločne vytvoria tajné kráľovstvo Terabithia - čarovné miesto, kde sa dá dostať len na starom lane ponad potok v lese blízko ich domovov. Tu spoločne vládnu kráľovstvu a bojujú proti Temnému pánovi a jeho tvorom. O tvorbu nádherných palácov, mystických bytostí a zázračnej prírody sa postaralo Oscarom ocenené štúdio Weta Digital v novozélandskom Wellingtone. Spolu s filmom prichádza na Slovensko aj jeho knižná predloha. Knihu Most do krajiny Terabithia i rovnomenný film príde vo štvrtok do Bratislavy osobne predstaviť režisér Gábor Csupo.

Čierna komédia Darwinove ceny vznikla na základe internetových cien The Darwin Awards. "Darwinove ceny vzdávajú poctu zdokonaľovaniu ľudského genómu oceňovaním tých, ktorí sa z neho sami odstránili, čím zabezpečili, že ďalšia generácia bude o jedného idiota múdrejšia," uvádza oficiálna stránka ocenení www.darwinawards.com. Najkurióznejšie úmrtia spôsobené vlastnou hlúposťou vyšli už v štyroch knihách. Hlavnými postavami filmu sú: policajný detektív Michael Burrows (Joseph Fiennes) a vyšetrovateľka poisťovne Siri (Winona Ryder), ktorí spoja svoje sily s cieľom dokázať spojitosť medzi prípadmi zvláštnych úmrtí.

Mexická komédia Kačacia sezóna v réžii Fernanda Eimbckeho sa odohráva na predmestí Mexico City. Dvaja štrnásťroční chlapci Flama a Moko sa pripravujú na dlhú nedeľu bez mamy. Majú všetko, čo potrebujú, aby to zvládli: televízor, videohry, pornočasopisy, kolu a na ceste je aj pizza. Zdanlivo pokojný záver víkendu sa však nečakane zmení, keď vypadne elektrický prúd a vo dverách sa objaví susedka Rita, ktorá chce u nich upiecť narodeninovú tortu. Poslíček s pizzou dorazí o 11 sekúnd neskôr - nemieni to však akceptovať, ako dôvod na nezaplatenie a odmieta odísť. Štvorica sa začína postupne spoznávať, k čomu prispievajú aj veľkorysé dávky marihuany. Čiernobiely film mal premiéru na Festivale mexických a iberoamerických filmov v Guadalajare, kde sa stal veľkým hitom a získal sedem cien.

SITA Zdroj:  Webnoviny

Súvisiace články