TV tipy na posledný októbrový víkend

25.10.2019|Marko Aust|

Prinášame opäť trojicu našich televíznych tipov na posledný októbrový víkend. Na piatok večer určite padne vhod po pracovných dňoch niečo nenáročného, vybrali sme dobrodružný film Jurský svet (20:35h, Joj), v zábavnom parku sa vedenie rozhodnie zatraktívniť zvieraťami vytvorených z laboratórii, avšak udalosti sa dramaticky zmenia, keď jeden z takýcho "maznáčikov" sa utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch i návštevníkoch. Film sa v kinách stal kasovým trhákom a tiež si môžete prečítať našu filmovú recenziu.

Na sobotu sa potešia hlavne fanúšikovia klasických filmov, meno Miloša Formana dvojnásobného držiteľa Oscara snáď nemusíme nikomu predstavovať. Komédia Lásky jedné plavovlásky (23:15h, ČT1) je jeho druhým celovečerným filmom, vypráva príbeh osamelej mladej neskúsenej dievčiny, ktorá túži po obyčajnej láske a ľahko uverí sľubom, lichôtkam a darčekom. Viac o Milošovi Formanovi si môžete prečítať v tomto profilovom článku.

Ak ste z nejakého dôvodu nestihli v kinách pozrieť film Tlmočník od Martina Šulíka, tak v nedeľu večer (20:30h, Jednotka) máte príležitosť ho zhliadnúť. Svojrázna roadmovie snímka o dvoch pánoch, ktorí cestujú krížom cez Slovensko, aby spoznali pravdu o vlastnej minulosti. Počas cesty sa dostávajú do bizarných situácii, stretávajú rozmanitých ľudí a postupne si skladajú mozaikovitý obraz strednej Európy, ktorá sa navonok mení, ale niekde v hĺbke ukrýva stále nevyriešené konflikty. Vďaka poznaniu života toho druhého, začínajú chápať vlastné činy a nanovo si definujú vlastnú identitu. V hlavných úlohách Jiří Menzel, Peter Simonischek a Zuzana Mauréry.

Prajeme príjemný víkend.

  Foto © NFA / Barracuda Movie / Garfield Film

Súvisiace články

TV tipy na tretí októbrový víkend

TV tipy na tretí októbrový víkend

Dnešné sychravé a hmlisté počasie mnohých nabádajú si na televíznych obrazovkách pozrieť nejaký film pri dobrom horúcom čaji. Máme pre...
TV tipy na prvý októbrový víkend

TV tipy na prvý októbrový víkend

Vytúžený piatok je tu, máme pre vás televízne tipy na dnes a víkend. Piatkový večer si môžete vyplniť komédiou Jedna za všetky (20:35h,...