Seriál The Crown našiel novú tvár pre stvárnenie Kráľovnej Alžbety II v poslednej piatej sérii

1.2.2020|Ivet Kollárová|
Seriál The Crown našiel novú tvár pre stvárnenie Kráľovnej Alžbety II v poslednej piatej sérii

Streamovacia stanica Netflix odštartovala dramatický, historický seriál The Crown v roku 2016. Seriál sa zaoberá britskou kráľovskou rodinou, jej politickými zodpovednosťami voči krajine a ľudom, ako aj zložitými vzťahmi medzi jednotlivými členmi rodiny. Ústrednou postavou je Kráľovná Alžbeta II a jej vyrovnávanie sa s pozíciou vládkyne krajiny a zároveň s úlohou manželky a matky.

Autor seriálu Peter Morgan v začiatkoch naznačoval trvanie seriálu v rozmedzí medzi piatou až šiestou sériou. Najnovšie informácie hovoria o prvej možnosti, čo potvrdil aj sám Morgan, piata séria bude pre seriál The Crown poslednou. Podľa Morgana to prirodzene vyplýva z priebehu rozvíjania deja práve pre piatu sériu.

Seriál má za sebou už tri série, tá ostatná, tretia mala premiéru len v novembri minulého roka a všetky sú dostupné na Netflixe

Seriál je známy aj svojimi zmenami hlavných predstaviteľov. V prvých dvoch sériách sme v úlohe Alžbety II sledovali Claire Foy. Jej manžela Philipa, Vojvodu z Edinburgu stvárnil Matt Smith a úlohu jej sestry Princeznej Margaret stvárnila Vanessa Kirby. V tretej sérii si kráľovské topánky obuli Olivia Colman ako Kráľovná Alžbeta II, Tobias Menzies ako Philip a Helena Bonham Carter ako Princezná Margaret. Rovnaké obsadenie hlavných predstaviteľov bude mať aj nadchádzajúca štvrtá séria.

A keďže s postupujúcimi sériami sa posúvame ďalej v čase a bližšie k prítomnosti, úlohu staršej Kráľovnej Alžbety II si v piatej sérii, po Olivii Colman (ktorá za svoj výkon získala tento rok Zlatý glóbus) zahrá Imelda Staunton

Okrem vyššie spomínaných hercov si v seriáli zahrali aj John Lithgow ako Winston Churchill (ktorý prešiel všetkými troma sériami), Victoria Hamilton (prvé dve série) a Marion Bailey (tretia séria) ako Kráľovná Alžbeta I, Josh O’Connor ako Princ Charles, Erin Doherty ako Princezná Anne, Emerald Fennell stvárnila Camillu a Jared Harris sa v prvý dvoch sériách objavil ako Kráľ Juraj VI. 

Vo štvrtej sérii, ktorá bude prechádzať do 80. rokov sa objavia aj postavy Princeznej Diany, ktorú stvárni Emma Corrin, či jednej z najdlhšie vládnucich premiérok Margaret Thatcher, v úlohe ktorej uvidíme Gillian Anderson.

Štvrtá séria seriálu The Crown by sa mala na Netflixe objaviť ešte tento rok. Dátum premiéry poslednej piatej série známy zatiaľ nie je.

Zdroj:  indiewire.com Foto © Featureflash | Dreamstime.com

Súvisiace články