Televízne tipy na štvrtý májový víkend: rozprávka Popoluška, horor Vec

22.5.2020|Marko Aust|

Ďalší týždeň ubehol ako voda a máme tu pre vás novú várku televíznych tipov na blížiaci sa víkend.

Na dnešný piatkový večer máme tip na tragikomický film Toni Erdmann (22:00h, Dvojka). Život zostarnutého učiteľa Winfrieda Conradiho plynie v naprostej rutine. Po tom, čo mu zomrie jediný verný druh, slepý pes a jeho odcudzená dcéra Ines nemá na nič a na nikoho čas sa rozhodne zmeniť na svoje alter-ego. Zrodí sa životný kouč - nemecký ambasádor Toni Erdmann, tragikomická postava s absurdnou parochňou a umelými zubami, ktorá sa workoholičke Ines začne pliesť do života v tých najmenej vhodných momentoch.

Rozprávkovú postavu Popolušky nemusíme snáď nikomu predstavovať. V sobotu večer máte možnosť zhliadnúť najnovšie spracovanie od Disneya s rovnomenným názvom Popoluška (20:30h, Joj). Zobrazuje osud malého dievčaťa Elly, ktorej otec sa po smrti matky opäť ožení. Ella víta do rodinného domu novú macochu a jej dcéry Anastáziu a Drisellu. Keď Ellin otec nečakane zomrie, ocitne sa zoči-voči nemilosti a krutosti novej rodiny. Nakoniec skončí ako slúžka špinavá od popola a pomaly stráca nádej. Ako vo všetkých správnych rozprávkach, pomoc je na dosah ruky a objavuje sa vľúdna žobráčka, ktorá pomocou dyne a niekoľkých myší Ellin život navždy zmení.

Do tretice tu máme televízny tip na nedeľu večer, ktorým potešíme hlavne priaznivcov hororov. Snímka Vec (21:35h, ČT2) od Johna Carpentera patrí medzi slávne hororové klasiky. Skupina vedcov na Antarktíde čelí mimozemskej hrozbe. Po čase zistia, že pes, ktorého sa snažili zastreliť ich nórskí kolegovia je prenásačom mimozemského organizmu. Atmosféra medzi výskumníkmi začína hustnúť. Kto z nich je hostiteľom?

Prajeme príjemný víkend a opäť o týždeň u ďalších televíznych tipov.

  Foto © Film Europe/Saturn Entertainment

Súvisiace články