Štúdia Warner Bros. posúvajú termíny premiér filmov Tenet a Wonder Woman 1984

13.6.2020|Ivet Kollárová|
Štúdia Warner Bros. posúvajú termíny premiér filmov Tenet a Wonder Woman 1984

Dlhoočakávaná novinka Christophera Nolana, špionážny sci-fi thriller Tenet si nakoniec svoj plánovaný termín premiéry (v USA 17. júla, u nás 16. júla) neudržala. Štúdia Warner Bros. sa rozhodli posunúť premiéru filmu o dva týždne a to na 31. júl. Dôvodom sú stále uzavreté kiná a aj tí najväčší prevádzkovatelia kín v USA plánujú otvoriť svoje siete až začiatkom leta. Otáznik visí aj nad návratom divákov, keďže nie je jasné koľkí by za daných podmienok vyrazili do kín a či by tie neboli viac stratové.

Film od Nolana napriek tomu v kinách uvidíme. Warner Bros. plánujú vrátiť do kín film Počiatok a to v deň jeho 10. výročia uvedenia do kín (17. júla 2010).

Okrem filmu Tenet dostalo, už svoj druhý nový termín premiéry aj očakávané pokračovanie DC filmu v réžii Patty Jenkins, Wonder Woman 1984. Film sa z 14. augusta (u nás 13.8.) presúva na 2. október, u nás pravdepodobne na 1.10. 2020

Po týchto presunoch sa prvým veľkým hollywoodskym filmom, ktorý dorazí do kín ako prvý po karanténe, stala Disney snímka Mulan, ktorú v našich kinách uvidíme od 23. júla. Dobrou správou potešili aj naše multiplexy, ktoré ohlásili svoje znovu-otvorenie. Kiná v sieti Cinemax sa otvárajú 18. júnaCinema City otvorí svoje brány o týždeň neskôr a to 25. júna. A to všetko aj s popcornom :)

Zdroj:  variety.com Foto © Warner Bros./youtube

Súvisiace články

Filmové novinky na júl 2020

Filmové novinky na júl 2020

Rok 2020 nebude mať najlepšiu reputáciu (všetci, ale naozaj že celý svet, vieme prečo). Na druhú stranu, ubieha veľmi rýchlo a my sme...