Kristen Stewart v novom filme Spencer stvárni Princeznú Dianu

20.6.2020|Ivet Kollárová|
Kristen Stewart v novom filme Spencer stvárni Princeznú Dianu

Režisér Pablo Larraín pripravuje nový životopisný film, ktorý sa zameriava na  jeden víkend v živote Princeznej Diany, ktorá sa rozhodne opustiť svojho manžela Princa Charlesa. O scenár k filmu sa postaral Steven Knight. Začiatok natáčania filmu je naplánovaný na začiatok roka 2021.

Film Spencer sa odohráva v priebehu troch dní a zameriava sa na posledné Vianoce, ktoré Diana strávi vo Windsore. Jej pretrvávajúce problémy v manželstve s princom Charlesom dosiahnu neúnosný bod, kedy sa Diana rozhodne manželstvo ukončiť a požiadať o rozvod. Film sa nebude zaoberať Dianinou smrťou, naopak sa zameria na jej vzťah s manželom a jej neutíchajúcu lásku k synom – Princovi Williamovi a Harrym.

Hlavnú úlohu Princeznej Diany si zahrá Kristen Stewart.

Pablo Larraín natočil v roku 2016 obdobnú životopisnú drámu – Jackie v hlavnej úlohe s Natalie Portman, v ktorej sa rovnako zameral na historické udalosti v rozsahu pár dní v najťažšom okamihu života Jackie Kennediovej.

Kristen Stewart má za sebou jeden životopisný film – Seberg, v ktorom si zahrala ikonu francúzskej novej vlny Jean Seberg, ktorá kvôli svojej politickej činnosti a podpory hnutia za boj za občianske práva musí čeliť obvineniam zo strany FBI. Stewart sa stala prvou americkou herečkou, ktorá získala „francúzskeho Oscara“ cenu César za výkon vo vedľajšej úlohe v snímke Sils Maria.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Depositphotos

Súvisiace články

Filmové novinky na júl 2020

Filmové novinky na júl 2020

Rok 2020 nebude mať najlepšiu reputáciu (všetci, ale naozaj že celý svet, vieme prečo). Na druhú stranu, ubieha veľmi rýchlo a my sme...