Štúdia Warner Bros. stiahli film Tenet zo svojho kalendára premiér a v auguste ho neuvidíme

20.7.2020|Ivet Kollárová|
Štúdia Warner Bros. stiahli film Tenet zo svojho kalendára premiér a v auguste ho neuvidíme

Režisér Christopher Nolan si určite nepredstavoval takýto scenár k premiére svojej novinky, akčného sci-fi, ktoré popiera čas a priestor, Tenet. Jeho pôvodný dátum premiéry bol 17. júl. Neskôr ho štúdia zmenili na 31. júl a pre stále nekončiacu sa zlú situáciu s korona vírusom v USA, štúdia po druhý krát posunuli premiéru a to na 12. august.

Dnešné vyhlásenie štúdii Warner Bros. rozhodne nepotešilo a tretiu zmenu termínu premiéry film Tenet predsa len neustál. Film štúdia stiahli zo svojho kalendára premiére a na jeho nový dátum si musíme počkať, zdá sa niekoľko dní, kedy by mala vyjsť upravená verzia kalendára premiér WB filmov na rok 2020.

Zmeny sa dotkli aj očakávanej tretej časti hororu V zajatí démonov, ktorú uvidíme v kinách až na budúci rok a to začiatkom júna 2021 (film bol stiahnutý z dátumu 11. september, o ktorom sa špekuluje ako o novom dátume pre Tenet). Film režisérky Patty Jenkins, pokračovanie Wonder Woman 1984 si zatiaľ svoj, rovnako niekoľko-krát menený dátum premiéry udržal a v našich kinách by sme ho mali vidieť 1. októbra 2020. Rovnako nedotknutý dátum premiéry má aj dlho-očakávaná adaptácia sci-fi románu Duna v réžii Denisa Villeneuva, ktorú v našich kinách uvidíme 17. decembra.

Ako poznamenal predstaviteľ štúdii Warner Bros., Toby Emmerich, ich stratégia uvedenia filmu do kín musí prejsť niekoľkými zmenami, aby bola naďalej čo najefektívnejšia. Jednou z najväčších zmien by mohol byť fakt, že diváci v USA by si na film Tenet počkali o niečo dlhšie ako zvyšok sveta, kde sa pomaly uvoľňujú opatrenia a otvárajú kiná. Rovnako rôzne by mohlo byť uvedenie aj v samotných Spojených štátov. Kým najväčšie kino-trhy v USA, mestá New York a Los Angeles svoje kiná neplánujú otvoriť v najbližších týždňoch, v niekoľkých ostatných mestách (môže ich byť okolo 35) sú kiná pripravené na znovu-otvorenie, hoci s dodržiavaním prísnych opatrení.

Štúdia majú jasno ohľadne online/VOD uvedenia, ktoré nepripadá do úvahy. Film Tenet, ako uviedol samotný Nolan, je film, ktorý, pre čo najplnohodnotnejší zážitok musí byť videný v kine na veľkom plátne. A štúdia Warner Bros. sú ochotné posúvať dátum premiéry filmu dovtedy, pokiaľ nebude jeho uvedenie do kín bezpečné, zároveň čo najrozumnejšie a najvýhodnejšie.

Zdroj:  indiewire.com Foto © Warner Bros.

Súvisiace články