Vyšiel prvý trailer k seriálu Ratched, prequelu k filmu Prelet nad kukučím hniezdom

5.8.2020|Ivet Kollárová|

Ryan Murphy, autor a producent antologických seriálov American Horror Story, American Crime Story, Feud a iných, je jedným z najvyťaženejších producentov a autorov, ktorí momentálne pracujú pre televíziu. No pokým jeho spomínané projekty vychádzali pod hlavičkou 20th Century Fox/FX jeho najnovší počin uvidíme na streame Netflix, s ktorým pred dvoma rokmi uzavrel veľmi lukratívnu, päťročnú zmluvu.

Jeho novinka, seriál Ratched vychádza z filmu Prelet nad kukučím hniezdom (r. Miloš Forman) s Jackom Nicholsonom v hlavnej úlohe. Vlastne sa jedná o tzv. prequel k filmu a zameriava sa na postavu tyranskej sestričky Mildred Ratched, o ktorej sa pravdepodobne dozvieme omnoho viac, najmä to, čo stojí za vznikom neľudského a krutého monštra. Hlavnú úlohu sestričky Ratched si zahrala Murphyho múza, herečka Sarah Paulson, ktorá exceluje od prvých minút seriálu, ktorý nezaprie podivuhodnosti a hrôzy známe z Murphyho AHS série.

Seriál sa odohráva v roku 1947 a sleduje Mildred Ratched, ktorá sa uchádza o miesto sestričky v psychiatrickej nemocnici v Severnej Kalifornii, kde práve začali s novým experimentom na ľuďoch, týkajúci sa ľudskej psychiky. Na začiatku sa Mildred prezentuje ako perfektná, oddaná a starajúca sa sestrička. No kolesá osudu sú nevyspytateľné a čím hlbšie sa dostáva ku koreňom psychiatrického zdravotného systému, tým viac odhaľuje svoju temnú stránku. Je ideálnym príkladom toho, že monštrá sa nerodia, monštrom sa ľudia stávajú.

Okrem Paulson v seriáli uvidíme aj Cynthiu Nixon, Judy Davis, Sharon Stone, Jon Jona Brionesa, Finna Wittrocka, Charlieho Carvera, Alice Englert, Amandu Plummer, Coreyho Stolla, Sophie Okenedo, či Vincenta D’Onofria.

Spoluautorom seriálu je Evan Romansky a jedným z výkonných producentov je aj Michael Douglas, ktorý produkoval aj film Prelet nad kukučím hniezdom.

Seriál Ratched uvidíme na Netflixe od 18. septembra 2020.

Zdroj:  netflix.com Foto © Netflix/youtube

Súvisiace články