Moja super ex (My Super Ex-Girlfriend)

13.3.2007|Radovan Torda|
Moja super ex (My Super Ex-Girlfriend)

Superhrdinky to na veľkom plátne nemajú ľahké. Po odstrašujúcich prepadákoch ako Elektra (Jennifer Garner) či Catwoman (Halle Berry) prichádza Uma Thurman ako zavrhnutá G-Girl,  ktorá sa chystá nakopať zadok Lukeovi Wilsonovi v romantickej komédii Ivana Reitmana. A niečo mi hovorí, že i po tomto filme ostanú superschopnosti pevne v rukách silnejšieho pohlavia.

Moja super ex sa pri bližšom pohľade tvárila ako vážny ašpirant na lepšie „B“ so zaujímavou zápletkou (transformácia superhrdinu na strieborné plátno vo forme romantickej komédie), talentovaným scenáristom (Don Payne - Simpsonovci) a režisérom, ktorý už z humoru a fikcie namiešal viacero chutných koktailov (Krotitelia duchov, Evolúcia). Payne však, pravdepodobne, dostal tvorivú krízu a komiksová variácia na Osudovú príťažlivosť nabrala veľmi nepriaznivý vietor.

Moja super ex

Interiérový dizajnér Matt Saunders (Wilson) je obyčajný chlapík, ktorý má šťastie na vyšinuté priateľky a šéfku, ktorá nemá nič dôležitejšie na práci, ako sledovať každý jeho krok v blízkosti roztomilej kolegyne Hannah (Anna Faris) a nachytať ho pri sexuálnom obťažovaní. Jedného dňa sa Matt pod nátlakom svojho kolegu Vaughna (Rainn Wilson) podujme osloviť neznámu ženu v metre. Nie je ňou nik iný ako utiahnuté alter ego G – Girl – manažérka galérie Jenny Johnson (Thurman). Spočiatku vyzerá ich vzplanutie sľubne (červená ruža, rozbitá posteľ), ale Matt postupne zisťuje, že Jenny je chorobne žiarlivá a panovačná a tomu, aby jej dal kopačky, nezabráni ani zistenie, že má čo dočinenie s o niečo viac sexi Clarkom Kentom...

Práve tu, v momente, keď má nastúpiť tá zábavnejšia časť sa Reitmanov film mení na ešte väčšiu nudu. Rozhodne je to chyba predvídateľného scenára (neoriginálne flashbackové objasňovanie pôvodu Jenniných nadľudských schopností ), naozaj trápnych prejavov nenávisti odvrhnutej G - Girl (veľký biely žralok v spálni Mattovej novej lásky?!) a skutočne chabej účasti oboch hlavných predstaviteľov. Uma Thurman sa po pomstychtivej Neveste z Kill Bill zdala ako ideálna voľba pre nabrúsenú superhrdinku, bohužiaľ jej komediálne ja pôsobí rovnako rozpačito ako kedysi jej modelka Noelle z Pravdy o psoch a mačkách. Luke Wilson sa nijak nevymanil z karikatúry slušného chlapca od vedľa, i keď má svoje momenty, ako trýznená obeť Jenninej lásky a jej následnej nenávistnej pomsty.

Moja super ex

Omnoho zábavnejšie a prirodzenejšie sú vedľajšie postavy – Anna Faris (Scarie movie, Hľadá sa ideálny muž) ako chápajúca kolegyňa Hannah, je jednoducho na zjedenie. Rovnako potom seriálový veterán Rainn Wilson (Odpočívaj v pokoji, Office) v úlohe ukecaného kolegu z práce, ktorý na dievčatá nemá smolu – on ich jednoducho nemá, i keď o ničom inom nerozpráva.

Tak aby sme to zhrnuli, ak vás zaujíma Uma Thurman v sexi čiernom kostýme pohlcujúcom skutočne podpriemerné trikové efekty a ste čerstvo po rozchode, skúste to, možno vás hľadanie náplasti na prázdnotu v srdci nachvíľu prejde. Ak sa chcete zabaviť, skúste radšej inú kinosálu. Dve hviezdičky patria Anne Faris a Rainnovi Wilsonovi.

VERDIKT MOVIE MANIA:
Zdroj:  MovieMania.sk

Odporúčané články

Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy

Láska v čase rakoviny – vtipná aj smutná love story, ktorej sa darí dojímať a zároveň neprekročiť znesiteľnú mieru sentimentu...
Vtedy na Západe (1968)

Vtedy na Západe (1968)

Jill McBain (Claudia Cardinale) je bývalá prostitútka, ktorá chce začať nový život s ovdoveným farmárom. Keď príde na farmu  uvidí len...